Informace a podněty

Informace z článku PhDr. K. Thorové, Ph.D

29. ledna 2009 v 21:36 | Tuška
Na Portále o poruchách autistického spektra (Autismus. cz) jsem narazila na zajímavý článek, který mi nějak unikl vzhledem k tomu, že byl publikován už v říjnu 2008.
Napsala ho Kateřina Thorová a název zní "Zápis z výcviku v používání diagnostické škály ADOS".

Pojednává o její účasti v USA na výcviku v diagnostikování PAS pomocí této škály a přináší mimo jiné zajímavé informace, některé se lehce liší od těch, které čítám.

Skutečné důvody, proč dětem nejde učení

22. ledna 2009 v 0:10 | Tuška
Ráda bych se podělila o informace, které jsem získala o HANDLE terapii, o tom, z čeho tento přístup vychází.
Určitě je to zajímavé a minimálně stojí za to si to přečíst.

Maminka, která je přeložila z anglického originálu, touto terapií pracuje se svým synem a jsou moc spokojeni. Přitom ale zdůrazňuje, že vždy platí, že méně je více a spěch ničemu neprospívá.

Zde se můžete seznámit s úryvkem textu, pokud budete mít zájem číst dál, najeďte si na oficiální stránky HANDLE u nás. Konkrétně klikněte sem.

Pokračování dotazníku DACH

6. ledna 2009 v 1:01 | Tuška
Dotazník DACH pokračuje zde:

Dotazník DACH (pro orientační diagnostiku PAS)

6. ledna 2009 v 1:00 | Tuška
Tato informace asi pro ty, jejichž dítě už získalo nějakou diagnózu, nebude nějak zvlášť přínosná, ale možná se najdou i tací, kteří právě teď začali hledat stejně jako já před asi 9, 10 měsíci.

Handle terapie

1. ledna 2009 v 8:46 | Tuška
V poslední době mě velmi zaujaly informace o HANDLE přístupu a jeho vlivu na rozvoj dítěte. Četla jsem o něm nedávno článek na Dobromysli. Také mám tady v odkazech stránku průkopníků HANDLE u nás, v Čechách - Jany a Paula Babtie (www.rozvijejse.cz), ale teprve ji zřejmě tvoří, takže tam zatím nic moc nenajdete.

Velmi ucelené informace o HANDLE najdete na slovenských stránkách paní Evy Bedejové věnovaných její dceři Paulínce (www.bedej.net/paulinka/handle.php).
No a velice zajímavou diskuzi na toto téma na slovenských stránkách www.radost.sk rozjela právě paní Bedejová, zapojilo se hodně rodičů a dávají příklady z praxe s vlastními dětmi. Opravdu zajímavé čtení.
 
 

Reklama