Tak zase ubereme z nadšení ... (56)

22. dubna 2010 v 23:12 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Moje pozitivní myšlení, o které se snažím seč mohu, je opět nabouráno.

Jeden příklad za všechny ... Ninušku stoprocentně nevezmou do speciální třídy MŠ. Teda zatím nemáme vyjádření, ale je to tak na 99,9 %. Jestli ta jedna desetina vyjde, tak si klidně dám týdenní hladovku.


Problém byl od té doby, co se paní učitelky a ředitelka dozvěděly, že má Nina plenky. Sice jsem se je snažila uklidnit, že jí  na dopoledne obvykle stačí jedna plenka. Větší nehody mívá většinou až odpoledne ... ale ruku do ohně za to samozřejmě dát nemohu.

Prý tam nikdy nikoho s plenou ještě neměli, takže se jim zkrátka do toho nechce. Problém by byl, říkala paní ředitelka, při chození na záchod, že by se jí musely rozlepovat ty lepítka na plence, prý na to nejsou přizpůsobený, že by to zdržovalo, ...

Ale možná by ji nakonec přeci jen vzali, kdyby bylo volno (zpočátku to vypadalo velice nadějně). Bohužel se letos prvně přihlásilo do této třídy nečekaně tolik dětí, že se bude muset z 10 vybrat jen 5! No a když máme ten černej puntík s plenkama, tak si lehko spočítám, že my se do užšího výběru nedostaneme.

Tak teď sedím a uvažuju, co dál, jestli ještě zkusit nějakou "normální" školku. Ale tuším, že to nevyjde. Všude je už po zápisech a pochybuju, že by kvůli nám odřekli nějaké zdravé dítě, kterému už to slíbili.

Moc jsem si přála, aby Nina měla konečně kontakt s dětmi, aby se od nich něco třeba naučila, v podstatě jsem pro nás školku brala jako jednu z Ninuščiných terapií.

Moc jsem se těšila, že budu mít v době, kdy bude Nina ve školce, chvilku na to, abych si v klidu po 4 a půl letech vypila kafe, snědla pomalu jídlo, aniž by kolem mě skákala dcera, křičela a sápala se mi na klín.

Moc jsem se těšila, že v těch třech dnech, kdy bych byla dopoledne sama doma (ve dvou dnech jsem a budu zřejmě i nadále v práci), načerpala bych energii i na to, že bych třeba pro Ninu v klidu připravila, vytvořila, vymyslela něco pro její další rozvoj.

Byla jsem moc ráda, že Ninušku už nebude muset hlídat dvakrát v týdnu moje babička, zatímco já jsem v práci.
Vzala to sice tenkrát před 3 lety na sebe dobrovolně, ale přeci jen myslím, že už ji to zmáhá a určitě by se nezlobila, kdybych si ji nechala jen do zálohy na nepředvídatelné situace, které by však nebyly pravidlem.

A teď všechny tyhle naděje a tužby odfoukl vítr do neznáma ... do nejistoty ... do prázdna.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Markéta | 22. dubna 2010 v 23:21

Lucko,

to je mi moc líto. Pomoci v tomhle nemůžu, tak aspoň posílám "pofoukání".
A není aspoň v rozumné vzdálenosti nějaký denní stacionář? Tohle je fakt na budku - všem je jasný, že dítko kolektiv vrstevníku potřebuje a prospěl by mu a nikde ho nepřijmou. S těma plínama - napadlo mě, co takové ty natahovací. Ale jak píšeš, při tomhůe "přetlaku" dětí...

2 Tuška | E-mail | Web | 22. dubna 2010 v 23:29

To jsem taky řekla ředitelce, že bych ji klidně sehnala ty natahovací, aby to bylo jako kalhotky, ... ale jak říkáš, teď už je to jedno, dětí je zkrátka moc.

Denní stacíky jsou ale až pro školní děti - jeden je přímo u nás v Tejně, nejdříve berou přípravnej ročník (od 5 let), ale mají taky plno. Napadlo mě, že kdyby bylo nejhůř, jestli by malou nevzali aspoň na ty 2 dopoledne, co bych byla v práci, aby nemusela babi ... ale když mají hodně dětí, tak pochybuju. Ptát se ale určitě hodlám všude.

Další je v Merklíně, ale taky až nejdřív od 5 a je to přes 20 km, silničkama, který bych v zimě určitě strachy nevyjela.

A pak až možná Plzeň, a to by bylo úplně na budku, to je 45 km jedna cesta tam a 45 zpět. To by nás zruinovalo a kdybych takto měla jet 2x denně, tak bych byla vlastně furt na cestách. A navíc, asi je všude taky nerváno. :-(

3 Lucka(kopretina) | 23. dubna 2010 v 0:07

Luci,musíte doufat,naděje přeci umírá poslední,moc držíme palce třebas to výjde,vypadalo to tam moc hezky,my máme tady dilema se školkou Justy měla jít do speciálky do Brna(35km)kolem nic jiného není jen to Brno,jenže by bylo nemyslitelné jí tam vozit každý den :-( No a do státní speciálky ji nevemou třeba jen na dva dny v týdnu :-? Takže předpokládám, že když to ředitelce řeknu tak ji taky nevemou :-( Pak byla možnost logo školky v logu také v Brně a tam se zase za tu školku platí nehorázné peníze,tak jsme přemýšleli, že by tam šla třeba jen na 3 dny v týdnu,jenže i tak benzin projetý do Brna a ještě platit za školku? :-! Ach jo taky si nevím rady jedině integrace s asistentem do normální školky někde tady..což nevím jestli by ji vzali a taky mám trošku strach z asistenta jakého by dostala...... :-(

4 Silvie | E-mail | Web | 23. dubna 2010 v 6:52

Luci, to mi je lito, moc lito a vim jak se citis. Na bych se na ten stacionar poptala, nekdy maji napsano, ze berou az od peti let a pritom berou i mensi deti.

Kopretino-pokud asistent nebude vyhovovat, muzete zazadat o jineho. Jedna maminka tak vystridala tri asistenty nez jim vyhovoval. ;-)

Moc vam kocky drzim pesti, aby se vam deticky podarilo nekam umistnit do kolektivu.

5 evina k | 23. dubna 2010 v 8:59

Luci, to mne mrzí. Už jsem se těšila, že se ve školce potkáme. :-(
Ale třeba to nakonec přece jen vyjde.
Tohle je docela náročné, stále něco řešit, lékaři, školka, škola. Mám pocit, že to nikdy nebere konce. Taky držím palce.

6 Jana | 23. dubna 2010 v 9:18

Ach jo, to je mi moc líto. Taky jsem si plánovala že až bude Karolínka konečně sama chodit, že bych ji dala na ty 3-4 hoďky denně do školky. Říkala jsem si že na dopoledne jí ta jedna plína stačí a kdyby náhodou tak učitelce snad ruce neupadnou když ji přebalí ne? Kam už máme ty naše děti dát, když i ve speciální školce někomu vaděj lepítka.

7 Anny | 23. dubna 2010 v 11:49

Ahoj,
tak to zní teda docela blbě... No ani my ještě nejásáme, k zápisu jdeme příští středu, tak nám držte palce. S tím, že budeme platit 5 tisíc za asistenta jsem se už pomalu smířila, tak teď doufám, že se neobjeví nějaký jiný problém... A hlavně doufám, že Bartoloměj bude školku zvládat zdravotně, že nechytí každou infekci. Teď jsme totiž strávili 4 dny v nemocnici s laryngitidou a fakt bych si to nechtěla zopakovat.

8 Arnica | Web | 23. dubna 2010 v 11:59

No, Ninušce by školka opravdu velmi prospěla. I když se jí věnuješ opravdu maximálně a s láskou, tak kolektiv děti dělá divy, obzvlášť, když Ninuška je takový společenský tvoreček. Já tedy nejsem v obraze, jak to ve speciálních školkách chodí... ale škoda, že tam třeba nejsou na praxi studenti - ze zdravky, pajdáku či z rehabky... Taky si myslím, že sundat a nandat plínku by nemělo být velkou zátěží pro vychovatelky samotné... No, držím palce, aby školka vyšla.

9 Míša | 23. dubna 2010 v 12:57

Tak se mi z toho udělalo úplně špatně, to je škoda.... :-( S těma plínkama tam, kde jsou zvyklí odlepovat a nandávat v tom nevidí žádný problém...

U nás ve školce zápis teprve bude, ale Tuško i když zápis byl, by ses mohla poptat jestli mají plno... O asistenty se žádá v květnu. Třeba nějaká školka vesnická co je blízko má málo dětí a mohla by vás vzít...

10 Anny | 23. dubna 2010 v 13:01

Ještě jeden nápad - nevyřešila by to osobní asistence? Prostě si najmout někoho z nějaké firmy poskytující sociální služby v místě školky, kdo by (holt za peníze), jednou za den přišel Ninušku přebalit? Ninuška by tak měla asistenta já nevím třeba na hodinu denně? Ve školce by s tím museli souhlasit, ale na druhou stranu by ti to vyřešilo problém a Ninuška by se mohla ve školce vesele rozvíjet...

11 Betuzilka | E-mail | 23. dubna 2010 v 14:19

Ahoj Luci, to je vážně na hlavu. Teď je přetlak dětí úplně všude. Pomalu ani zaměstnaná matka neumístí dítě do školky, tragédie. Nechápu, proč dělají takový problém s plínkama, nebo s lepítkama, to žasnu. Škoda Luci, že nejsi od nás z Opavy, nebo z blízkého okolí. Tady je perfektní stacionářek Čtyřlístek pro děti už od 2,5 let a taky speciální velká školka pro děti s různými problémy. Ale je fakt, že když jsem Míšu dávala ve 2,5 letech do toho stacionáře, ta bylo plno. Ale protože byli rozumní a rozhodli, že z důvodu rehabilitace to potřebuje, tak ho vzali. Úplně chápu, jak ti je..... jak jenom pomoct. Co nějaká vesnická školička, neměli by místo? A u Vás ve městě, školka s asistentem....?

12 Kistka | 23. dubna 2010 v 17:58

Ahoj Luci, je to velká škoda, že Nindu do školky nevezmou. Škoda, že nejsi tady u nás v Rožnově, tady vzali Kristýnku hned během roku, mají málo dětí a všechny tam jsou s plínkama. Učitelky je přebalí a chodí s nimi na nočník, je to nějaké postavené na hlavu. Přejeme hodně štěští.
Lenka a Kristýnka

13 Eva | 23. dubna 2010 v 21:37

Lucko, to mi je moc líto.... Od čeho si ale říkají Speciální mat.škola, když nechtějí přijmout ani dítě s plínkami. Myslím si, že plínky jsou ten nejmenší problém, přebalíš raz dva jednou za dopoledne, k ostatním neplínkovým určitě běhají častěji, kontrolují, zda se správně oblékly, nebo utírají zadečky atd.

14 Jana C | 23. dubna 2010 v 21:53

Ahoj Lucko, taky si myslím, že je to dost hloupá výmluva na speciální MŠ, která musí s plínkama handicapovaných dětí spíše počítat, nebo se mýlím? Je mi to tedy také moc líto, ale vidím, že to nevzdáváš, tak tedy strašně moc držím palce, ať Vám to vyjde jinde. :-)

15 Tuška | E-mail | Web | 23. dubna 2010 v 23:09

Já jsem se rozhodla, že teda nevzdám a už hned dnes jsem volala do školky u nás, kam jsem ji původně chtěla dát a kde by ji s asistentem původně asi i vzali, ale teď už bohužel skoro měsíc po zápisu mají rozhodnutí hotová a odeslaná rodičům - tušila jsem to, ale přeci jsem to zkusila.

Měla jsem do toho jít dřív, ale ta speciálka vypadala stoprocentně a menší kolektiv (10 dětí) by byl pro Ninu určo lepší než 28 žáků ve třídě.
Už na 1. schůzce mi ředitelka dala všechny papíry, přihlášku do školky a ke stravování, pběhla jsem si už i doktora a měla jsem na zápise potvrzení ... atd.

No a najednou nemůže nic slíbit!

Uvidím, jak to definitivně dopadne, a jsem rozhodnutá podat odvolání na kraj. Mezitím zjistím situaci v jiných školkách v okolí, ale nejsem moc velký optimista v tomhle směru ... myslím, že je všude už plno.
Mně totiž přijde, že v té speciálce, jak jsem to tam tak viděla, jsou dětičky i s lehčími hendikepy, které by bez problémů mohly být integrované v normální MŠ a možná i bez asistenta.
Pak se ovšem nenajde místo pro děti s těžkým postiženám, jako je naše Ninuška.
Chápu, že pro učitelky (3!) je to pohodlnější, ale já za tím půjdu.

A uvidím, třeba to prohraju, ale aspoň si nebudu muset vyčítat, že jsem se na to vykašlala ... což byla mimochodem moje 1. reakce - nic nedělat, litovat se a vykašlat se na to. ;-)

16 Pafča | 23. dubna 2010 v 23:42

To je bohužel prů..r celého našeho školství. Neschopnost reagovat na počty dětí v ročníku. A přitom mají demografická data!!O_O Výsledek?? Přetlak v MŠ na jedné straně a na druhé straně prázdné učňáky, protože každý blbec se dostane na střední školu, kde je pro změnu míst víc než je třeba :-?  :-?  :-x  
Je mi to moc líto, jestli se Nina nedostane do školky. Chápu, že to je šílený zápřah :-(
Přeju hodně sil ;-)

17 Tuška | E-mail | Web | 23. dubna 2010 v 23:47

[16]: O tom vím své. Učím na střední škole a učilišti.
Studentské třídy narvané - často přes 30 žáků ... a berou se bez přijímaček děti i s několika 4 na ZŠ.
V učení žáci chybí ... ne úplně všude ... třeba automechaniků a kuchařů je taky hodně, ale jinak nic moc.

18 Andrea Honkytonky | 24. dubna 2010 v 1:28

Luci, SPRÁVNĚ DĚLÁŠ, KDYŽ TO NEVZDÁVÁŠ !!!!! Ninuška do školky od září MUSÍ a ty pro to uděláš všechno! I zaplatíš asistenta, i se odvoláš, vybojuješ jedno místo kdekoliv! Věříš si a my ti také věříme. Tak nám pak dej vědět, kde to vyšlo :-) Držím pěsti. Tonička nastupuje od září do speciální školky. Ahoj.

19 Veronika | 24. dubna 2010 v 8:12

To je škoda, že se ve školce zaleknou plen a při tom je to jen malá překážka. Nemůže Vám SPC, kam chodíte pomoc s hledáním MŠ, kam by Ninušku integrovali. Zajištuje Vaše SPC integrace do MŠ?

20 Tuška | E-mail | Web | 24. dubna 2010 v 21:56

Spc dle mých informací doporučí integraci, nebo speciální třídu, doporučí asistenta a podobně, ale jinou pravomoc nemá. Vše záleží na řediteli(ce) MŠ.
SPC se může přimlouvat, ale to je asi tek vše. Kde se nechce, tam je SPC krátké. :-?

21 Tuška | E-mail | Web | 24. dubna 2010 v 21:57

Andreo a ostatní, díky za povzbuzení. Pokusím se bojovat a dám samozřejmě pak vědět, jak to dopadlo. Držte palce. ;-)

22 Jarka | 24. dubna 2010 v 21:59

Ahoj holky,držím pěsti,ať to vyjde někde jinde a je tam Ninuška mooooc spokojená.Je škoda ,že to nevyšlo,ale na druhou stranu,možná není čeho litovat,ve spec. školkách se řeší plínky celkem běžně,vždyť z tohoto důvodu mají nesrovnatelně nižší počty dětí ve třídě.Je to o přístupu učitelek .Myslím,že nápad Anny s tím asistentem je prima,i když ho budete muset platit,vyjde to možná lépe než denně dojíždět.Vím o čem mluvím,dojíždíme denně celkem 70 km a někdy je to děsné/mlha,náledí,.../.Ještě jednou držíme palce,ať něco klapne!!!

23 lunarka | 27. dubna 2010 v 22:13

Ahoj Lucko,
tak už tady bylo komentářů hodně i mě to moc mrzí,že je to tak jak to je.Ale...,ještě se uvidí.Moc bych vám oběma přála,aby vám školka vyšla.Nikolce to moc pomáhá,že do školky chodí.Máme štěstí na super lidičky.Tak vám taky nějaký posílám.Mějte se holky pěkně.
Pavlína a Niky.

24 Anny | E-mail | 28. dubna 2010 v 15:15

Ahoj, tak co, nejake zmeny? Ja se musim pochlubit, prave jsme se vratili ze zapisu, zda se, ze pokud nezasahne nejaka vyssi moc, tak se Bartolomej do te skolky se specialni tridou dostane, byt tedy s asistentem, ktereho si budeme platit. Ucitelky vypadaji skvele, Bart udelal dobrý dojem, tak hura!:-)

25 Tuška | E-mail | Web | 28. dubna 2010 v 15:31

Ve dvou vesnických školkách, kde jse se zatím ptala, je úplně plno, ač to v jedné vypdalo nadějně, nakonec se přihlásilo dětí dost na to, aby ji nezavřeli.
Ještě to zkusím asi ve dvou, ve třech, ale moc tomu nedávám.

Školka u nás ve městě má už taky plno, i když by nás původně byla vzala. Ale protože to bylo ve speciálce "na 100%", tak už jsme to tady neřešili ... a teď je už pozdě, rozhodnutí o přijetí má už paní ředitelka odeslaný.

Takže já zatím zprávy blbý. :-(  :-?

26 Sikorka | E-mail | Web | 1. května 2010 v 9:43

No, to že teď mají dost plno,ještě neznamená,že jim někdo neodpadne...a pak by mohla třeba Ninuška nastoupit.
Možná by nebylo od věci domluvit si schůzku ty, paní z SPC a ředitelka MŠ, a říct jí o tom,že když Ninuš nevezmou budete se odvolávat.
Možná pak Ninušku přijme,aby nebyly komplikace(no jo, já vím, není to na začátek zrovna ideální). A taky bych jí přinesla potvrzení o tom,že chodíš do práce..u nás, ve školkách poblíž to má celkem váhu:-), děti pracujících maminek berou jako první společně s předškoláky(no je to logické).

27 Tuška | E-mail | Web | 6. května 2010 v 10:05

S tou prací by to asi nebylo moc platný, protože chodím jen na 2 dny v týdnu a hlavně - mám furt rodičák!

Jinak tento týden se začalo blýskat na lepší časy, ale ještě není nic vyhráno. našli jsme školku v jdené vesnici poblíž, kde by ji vzali. sice asi ne na všech 5 dnů, ale pro začátek aspoň 2, 3 jsou taky dobrý.

Teď se bude odesílat žádost na kraj o asistenta. Ale mám trochu strach, že i kdyby to kraj schválil, tak kdo půjde dělat asistenta na 2 - 3 dopoledne v týdnu. Kvůli penězům by pro toho člověka bylo lepší, kdyby to měl teda každý den ... tak nevím.

Teď bude jednat v úterý paní z SPC a ředitelkou té školky, tak uvidím, co vymyslí.
Držte palce!!! ;-)

28 Sikorka | E-mail | Web | 6. května 2010 v 12:13

Napadlo mi..asistenta na 2-3dny, co takhle dobrovolník z úřadu Práce nebo nějaká student/ka speciální pedagogiky?
U Klárky ve školce to takhle chodí,že někdy(ne vždy) mají dobrovolníky z UP a studenty.
Palce držím, ať vám to vyjde.

29 Tuška | E-mail | Web | 6. května 2010 v 14:40

To víš, student by asi byl k Nině lepší než paní v důchodu (což je dle mě a dle možností nejpravděpodobnější možnost, že to tak dopadne ...), ale tady na malém městě? Všichni od nás právě jezdí na vejšku do Plzně a dál, takže přes tejden tu žádný nejsou. A středoškolák by si to nemohl dovolit kvůli absencím samozřejmě.

Zkrátka možnost student - dopoledne u nás padá. :-(
UP mě už taky napadl, ale zase ... bylo by to zřejmě na chvíli, což by pro Ninu bylo asi náročný si pořád na někoho novýho zvykat (myslelas dobrovolníka, co nemá práci?), a to mluvím o někom, kdo by se na to hodil!

Ale jinak díky za rady a nápady, taky pořád vymýšlím, jak by se, co by se dalo. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama