Máme kočárek!!!

17. dubna 2010 v 22:37 | Tuška |  Kompenzační pomůcky
Včera jsme dostali zásilkovou službou konečně zdravotní kočárek - teda spíš golfky.

Před zhruba 2 měsíci mi je neuroložka napsala, pak se to týden zdrželo na pojišťovně, kde je ale také schválili, a asi 6 týdnů trvalo, než je z výroby poslali k prodejci a ten zase nám.


Ještě než jsem požádala neuroložku o napsání doporučení, byl u nás zástupce firmy Help-centrum z Mělníka (psala jsem jim email), aby je Ninušce vyzkoušel, aby měla správné číslo. Dohodli jsme všechny parametry, on mi zatrhl v katalogu správné číslo výrobku, který musí doktor napsat na žádanku pro pojišťovnu.

Kočárek se jmenuje Corzino Xcountry, je od firmy PATRON .

Cena těchto "golfek" je 14 980 Kč  a jsou plně hrazeny VZP.
Tento buggy kočárek je vyráběn ve velikostech 30, 34 a 38 a je určen pro krátkodobý pobyt či převoz handicapovaných dětí. My máme velikost 34.
Více o nich a jejich parametrech najdete zde.

Žádné doplňky jsem si k nim nepořizovala kromě košíku dolů pod kočárek, ten stál 495 Kč (nosnost 3 kg) a ten jsem si samozřejmě už platila sama. Cena za dopravu dělala 224 Kč.

Uvažovala jsem ještě o stříšce a pláštěnce ... ale pak jsem si to rozmyslela.
Stříšky mi u golfek vždycky vadily, protože jsem na dítě neviděla ... a kdyby šla pěšky, jako všichni ostatní čtyřletí jedinci, tak bude mít čepičku nebo šáteček a taky žádnou stříšku (její cena je 1595 Kč), no a pláštěnka bez stříšky je asi nesmysl, takže si vezmeme pláštěnku normální na sebe.  (Cena pláštěnky je 295 Kč.)

Doufejme, že je ve zdraví užijeme a že na delší vzdálenosti si bude Ninuška i já libovat, že je máme.

Takže třikrát HURÁ ... hurá ... hurá!!!

....................................

(Už to vážně vypadalo, že přestanem chodit ven úplně, protože Nina zkrátka nejde a nejde, pokud bych vzala jako fakt vysvětlení Dr. Krejčířové, že děti v roce taky nechodí za ruku, že začínají až kolem 2 let ... tak doufám, že jsme udělali dobře. Jen ještě něco vymyslet na schody, protože do nich často taky odmítá chodit ... a to už je fakt síla! )

.....................................

A zde nějaká fota:

kočárekkočárekkočárek


Tady se Nina vzteká vedle kočárku ... nastavovala jsem opěrky nohou a bezpečnostní pásy podle ní. Musela jsem ji tam usadit, ale trvalo to dlouho a řvala jako tur.

kočárek

Tak ho vyzkoušela aspoň Anetka.

kočárek
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Markéta | 17. dubna 2010 v 23:23

Tuško,

gratulace ke kočárku (teda že ho máte, ne že ho potřebujete). Na fotkách vypadá dobře, tak ať vám slouží.

2 Eva | 18. dubna 2010 v 0:45

Taky gratulace, kočárek určitě užijete. Je moc pěkný. A netrap se tím, zda jste udělali dobře. URČITĚ jste udělali dobře, na procházky a delší vzdálenosti se bude hodit. My ten náš taky oprášíme a bereme s sebou do lázní. A to bude Verče už šest.

3 Míša | 19. dubna 2010 v 8:25

Kočárek je super a myslím, že paní doktorka má pravdu... :-)

4 Lucka(kopretina) | Web | 19. dubna 2010 v 9:48

Ahoj holky,je super,že máte kočárek aspoň si Luci budeš šetřit záda a třeba na delší trasy se bude určitě hodit.A navíc vypadá moc hezky:-)...Mě štve ,že jsme my ten náš golfáč prodali,Justy sice už začala chodit ráda,ale stejně třeba do ZOO by byl potřeba,to by asi neušla,tak přemýšlím že pořídím aspoň obyč golfky.....
Tak ať Vám to holky jezdí... 8-)  ;-)

5 Silvie | E-mail | Web | 19. dubna 2010 v 12:40

Luci, gratuluji ke kocarku. Vypada dobre. Ja takovy u nas ani nevidela. A pani doktorka mela pravdu s tim chozenim za ruku, vidim to na Terezce. Jeste nedavno nechtela dat rucku ani z asvet a ted v pohode - za chvili ji budou dva. Do schodu ti nebudu umet poradit. Tomaska bud nesu anebo kdyz s emu chce tak jde po svych. Terezka ta je zase zavislacka na schodech, takze u ni problem nemam. Preji, aby se ninuska s novym kocarkem skamaradila a aby se ji v nem sedelo krasne.

6 evina k | 19. dubna 2010 v 19:04

Vypadá luxusně a vy si ten luxus zasloužíte. Kryštof se nechával s radostí vozit od 4 let, a ani dnes toho moc nenachodí a to nemá žádné zdravotní problémy. Někdy přisedla i Verunka, až se naše golfky zcela a definitivně rozpadly. Evina

7 evina k | 19. dubna 2010 v 19:05

né od ale do 4 let, blbej překlep :-x

8 Sikorka | E-mail | Web | 19. dubna 2010 v 22:57

No to jste to teda měly vyřízené docela brzy..Kočárek je moc pěkný. Taky si myslím,že v tomhle má paní dr. pravdu..

9 Jana C | 20. dubna 2010 v 8:12

S tím chozením je to u nás taky na štíru. Kdykoliv vyndám mrňouska z kočárku, je to s pořádnou muzikou a hned si kleká na kolínka. 8-O Kočárek je krásný. Doufám, že Ti ušetří hodně námahy a Ninuška v něm bude spokojená.:-)

10 lunarka | 27. dubna 2010 v 22:39

Máte holky stejný vkus,taky čekáme na schválení od pojišťovny a jdeme do toho samého kočárku.Vybrali jsme si ho v lázních.Tak ať vám slouží dobře,ale ať ho dlouho nebudete muset potřebovat ;-)
Pavlína.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama