Sny (51)

4. března 2010 v 8:34 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Inzerát

Hledám vykladače(ku) snů.
Zn.: Zkušenost


Takový inzerát bych si asi měla v brzké době podat. Co mě se, lidi, v poslední době zdá!
Nikdy jsem na živé sny netrpěla, dokonce jsem měla pocit, že se mi snad ani nic nezdá.
Zato teď ... každou chvilku něco.


Budu vám vyprávět svoje dva poslední sny. Ten první byl úplně hroznej, ten druhý spíš legrační ... ale jako by mi něco naznačovaly ... možná.

V prvním snu jsem byla s Ninou v nemocnici, protože se zhoršil její zravotní stav, lékaři opět zkoumali, co jí je. Já jsem nějak tušila, že to tentokrát dopadne špatně, že na něco přijdou, na něco nepotěšujícího.
Teď, když to vyprávím, tak je to takové jako z rychlíku, ale v tom snu jsem to prožívalal naplno, strach, když jí bylo hůř, radost, když se jí ulevilo, obavy z verdiktu lékařů, i otupělost, když mi přišli říct diagnózu.

Každopádně Nině se ulevilo a já jsem zase začal doufat, že to nebude tak strašné. Když v tom přišel Dr. Suk z Ordinace v růžové zahradě a oznámil mi výsledky, které mě zdrtily.

Pronesl, že už vědí, co dceři je, když jsem se ptala odkdy, tak že už to ví od toho Diskontu (!?? Nevím, proč to řekl, možná jsme se tam potkali při nákupu?), že to poznali i podle toho, že jí "teče" (??) rameno, a že to není dobrá zpráva.

Dcerka prý trpí ... a teď si nevzpomínám přesně, jak to správně znělo ... něco jako ... Patersonovým nebo Páterovým osmiletým syndromem (což je doufám blbost a nic takového neexistuje!).
To osmiletým znamená, že se dítě dožije maximálně věku 8 let. A navíc se musí operovat, aby se vůbec takového věku dožilo, což znameno rozřezat jí z nějakého mně neznámého důvodu její hezoučký obličej a zase jí ho sešít, ovšem pak bude vypadat jako Frankenstein.

Pak už si nevzpomínám, jak to bylo dál ... na štěstí, jen si dodneška pamatuju tu hroznou bolest, co jsem cítila při představě, že mi dcera (v tom snu!!) umře.

To byl fakt krutý sen, ještě po dvou dnech jsem na něj myslela, na štěstí už je to minimálně týden a snad je to pryč.
Dokonce jsme měla nutkání se podívat na internet, jestli nějaký takový syndrom neexistuje ... tak to bylo živé!
Pak jsem si řekla, že už bych opravdu byla jak blázen a do vyhledávače jsem to nedala.


Druhý sen byl "veselejší".
Jela jsem vlakem s někým hodně blízkým, kamarádkou nebo snad příbuznou ... už nevím ... ale byla to žena. Určitě jsem jela bez Niny.
Odněkud jsme cestovaly domů.
Problém byl v tom, že jsme nevěděly, kudy. Patrně byly všechny jízdní řády nějak strhané, ošuntělé, prostě jsme jely tak nějak po paměti.
A já byla pořád hrozně nervózní, že nejedeme správně. Pořád jsem se ptala své spolucestující, jestli ví, kam vlastně jedem a kudy! Že se mi to nezdá.
Ona byla klidná a odpovídala, že jistě jedeme dobře. Vím, že jsme měly jet nějak přímo a zdálo se mi, že děláme velkou zajížďku.

Já jsem začala nadávat na stav vlaků, jak to je hrozný, vše je otřískaný, chybějí informační tabule, žádná elektronika ... proč tu nejsou takové ty nápisy, co běhají v Praze v MHD, jaká to je zastávka, přes které se jede a kde to končí.
To jsem tam fakt takhle říkala, pamatuju si to. Jinak bych to nepsala!

Nakonec jsem to nevydržela a šla jsem za jednou paní, která tam seděla s námi ještě s někým, na koho se obracela, ale přišlo mi, že ho jako uklidňuje, jako by to bylo dítě, ale přitom to určitě byl dospělý (tak nevím, že by nějaký "postižený"?).

Ptala jsem se jí, kudy jedeme a kam ten vlak směřuje, co je konečná. Paní se na mě podívala a říká: "No, teď jedeme na Mariánky ..."
Já jsem začala úpět směrem k mojí známé: "Já to říkala, já to říkala, že jedeme úplně blbě!"

Znovu jsem se podívala na paní a čekala, co strašného řekně dál ... když v tom mi v reálu v posteli můj manžel povídá: "Tak já budu vstávat."

To mě probudilo ... a já se nedozvěděla, kam vlastně jedem!!!! A přitom ta paní už otvírala pusu k odpovědi!

Lidi, já byla vzteklá jako pes a hned zatepla jsem mu po ránu vynadala, že mi to zkazil, že nakonec nic nevím a tolik námahy mi to dalo se k tomu dopracovat! Ach jo.
Možná jsem se mohla dozvědět něco zajímavého, dnes už mohu jen domýšlet.

......................................................

Tak co na to říkáte? Vyčetli jste z těch snů něco?
Není mezi čtenáři náhodou nějaká ta vykladačka snů?
Ale jen dobré zprávy prosím!!!

Já rozhodně vím, že žádné sny radši nechci, hlavně ne takové, jako byl ten první!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dana (s Betynkou) | E-mail | 4. března 2010 v 9:33 | Reagovat

Luci,vykladač snů nejsem - ale řekla bych,že se v tom odráží to, co prožíváš. Strach o Ninušku (nečekáš ještě výsledky od Baxové?), copak tam zase asi najdou...? A hlava se s tím takhle vyrovnává. No a ta cesta do neznáma - to bych řekla, že souvisí také s Ninuškou - jedeme správně, ten pocit jestli ano nebo ne - nezdá se ti to a pak zjišťuješ, že jedeš jiným směrem...a úlek (dělám všechno, co můžu, "jedu" s tou Ninuškou správně...?). Věřím tomu, že ve snu se mozek vyrovnává s těžkýma chvílema a takhle to pak vypadá. Mívám to taky (mmch čekáme teď od Baxové výsledky na Sotosův syndrom-bohužel ten existuje...)Ale naštěstí jsou to jen sny a v reálu to vypadá jinak - to je ta dobrá zpráva :-). Ale cítím,že mi někdy ten boj ve snu pomůže do dalšího boje v životě, jako bych se pak stávala trochu odolnější a připravenější.

2 Sikorka | E-mail | 4. března 2010 v 10:08 | Reagovat

Lucko, myslím,že je to způsobeno hlavně strachem(čekáte pokud vím,na nějaké genetické výsledky,....),a možná i únavou(mě se zdají hodně živé sny,když jsem hodně utahaná,přetažená, nebo když málo - míň než 6hodin, spim).
Ale jestli ti na tom tak záleží, vlastním snář(starovdávný)tak tě ty sny ráda vyložím(pozitivně,samozřejmě,negativní zatajím:-)), ale mám z fleku takový pocit,že když se ti zdá,že má někdo neléčitelnou nemoc, tak, to znamená právě přesný opak,že se dožije dlouhého věku,při pevném zdraví.

3 Sikorka | E-mail | Web | 4. března 2010 v 10:16 | Reagovat

A mimochodem¨
A Patersonův syndrom opravdu existuje, je to nedostatek železa, dlouhodobě neléčený způsobuje disgrafii(má ho jedna Aniččina spolužačku-píše jenom tiskace,přišly na něj pozdě) a chudokrevnost.(probíraly jsme to její mamčou na aktivu:-))). Holčička je jinak zcela v pořádku.Tak se prosim tě, nenervuj kvůli nesmyslům:-)))

4 Tuška | E-mail | Web | 4. března 2010 v 11:10 | Reagovat

Ty jo, on fakt existuje?! To jsem teda dobrá. Já jsem o něm totiž v životě (teda vědomě) neslyšela!!! :-D

A malá měla jeden čas míň železa, ale ne nějak závratně, aby se to extra řešilo. ;-)  A bledá je taky ... že by chudokrevnodt??

Co se týče snáře, tak snad bych ani ty sny doopravdy vyložit nechtěla ... ten inzerát jsem si "podala" spíš z legrace, jako že by se u mě teď nějaká vykladačka docela dobře uživila, jak často se mi zdají.

A pak by mě zajímalo, jestli i ostatní mají někdy takové příšerné sny, jako byl ten můj první. 8-O

... I když, když o tom tak přemýšlím, možná by mě i zajímalo, co to znamená dle starého snáře. ;-)

Opravdu čekáme na výsledky z genetiky ... tak asi to je vážně ten důvod ...

5 | 4. března 2010 v 16:15 | Reagovat

Tak já chvíli čekala, kdo se tu s jakým rozborem objeví, protože mě sny celkem zajímají a baví mě porovnávat moje výklady s jinýma. Ono to nejni jenom o tom, co se nznamená, ale i o tom, co sen "dělá", tj. jaký má účel, proč ho podvědomí vytvořilo, co nám chce dát.

6 | 4. března 2010 v 16:22 | Reagovat

Na tom prvním snu podle mě není moc co rozebírat nebo vykládat v klasickým slova smyslu, protože se nevyjadřuje symbolicky, ale reálně. Je vyjádřením vaší aktuální situace, strachu o Ninušku a její budoucnost, čekání na výsledky... myslím, že ttento typ snů existuje proto, aby odvedl z vědomí část stresu, obav, psychické zátěže do snové roviny a tak vědomí ulehčil, i když to tak nevypadá. jako by tenhle druh snů pomáhal k tomu, aby se z těch starostí atd. člověk "nezbláznil", chrání psychiku. Teda aspoň to je moje verze, jestli někdo má jinou, tak jsem zvědavá. :-)

Jinak dle symbolů: to, že Nině "teče" rameno - vzpomínka na úraz, když tehdy měla rameno v sádře /?/
rozřezání obličeje - touha líp porozumět tomu, co N. cítí, symbolicky "podívat se jí do hlavy, co tam je", moct se s ní domluvit

7 Míša | 4. března 2010 v 16:42 | Reagovat

To je docela dobrý výklad....

Mně se zdají někdy sny, které se v budoucnu i stanou, jenže si je nepamatuju a vzpomenu si na ně, až pozdě, ale třeba i na to, jak ten sen pokračoval. A pak se mi zdají sny, které si pamatuju a to znamená, že se nikdy nestanou. Když bylo Martinovi asi tak 2,5, tak se mi zdálo, že mluví, ve snu se mnou mluvil... bylo smutné se z toho probudit, zvlášť když vím, že tyto sny se neplní....

8 Tuška | E-mail | Web | 4. března 2010 v 21:27 | Reagovat

pš, to je zajímavý ... to rameno mě vůbec nenapadlo spojovat ho s tím úrazem a přitom je to docela logický ... jestli se teda u snů dá mluvit o logice.
A to s tím obličejem to mě teda taky nenapadlo ... v tom s nu i potom jsem to brala jako jednu z nejhorších chvílí, ale takhle vysvětlený je to vlastně docela přijatelný a už mě to talk nestraší. ;-)

A co ten druhý sen? On se ten výklad teda opravdu docela nabízí (jak už ho trochu i analyzovala Dana) ... nevidíte tam nějaké nadstandartní postřehy? 8-O

Dík vám všem za reakce. :-)

9 Tuška | E-mail | Web | 4. března 2010 v 23:25 | Reagovat

Míšo, to je zajímavé s těmi tvými "prorockými" sny. Moje mamča mívá občas taky takové. Aspoň myslím ... nebo že by s nima měla něco jinýho? ???

Ale to s tím  mluvením Martínka ... ten se určitě splní, třeba to bude za dýl, ale splní se, uvidíš!!!

10 Míša | 5. března 2010 v 8:33 | Reagovat

Ještě by ten druhý sen mohl znamenat, že jsi netrpělivá a nespokojená s tím jak to je a jak to vypadá a taky, že se ti ta cesta, kterou musíš s Ninou jít nelíbí, že chceš něco jiného.... To chceme všichni... 8-O Ale teda nejsem žádný vykladač.

Doufám, že Martin se jednou rozmluví...

11 Míša | 5. března 2010 v 8:39 | Reagovat

Myslím, že ten sen symbolizuje touhu po tom, aby Nina byla zdravá a vy jste mohli žít normální život s běžnými starostmi a jeli prostě tím správným vlakem...

12 Sikorka | E-mail | Web | 5. března 2010 v 22:38 | Reagovat

Tak jsem se dívala do toho starodávného snáře...
a první sen se dá vyložit: Pozor na partnerskou krizi, tím,že spolu budete více mluvit, můžete lecčemu předejít..Vlastně dává najevo,že je třeba "vyléčit" vztah mezi tebou a tvým mužem?:?
a ten druhý sen, sen o vlaku...tak tam se píše jediné, čeká tě dlouhá a těžká cesta, nevzdávej se, dojdeš k vytouženému cíly(přesně opsáno), jo a když má vlak nehodu, tak je to lepší, dosáhneš cíle dříve, nebo ti na cestě potká něco obzvlášť příjemného:-)
Ale je to jenom kniha, a ten kdo jí psal, byl taky jenom člověk a leccos si jistě vymyslel(a určitě se tím -původní rukopis pochází z r. 1885-autor dobře živil).
Jo, a ještě, co znamená vidět ve snu dr. Suka z ordinace v Růžové zahradě,tak o tom jsem se ve snáři nedověděla nic:-)
A teď ke snům...
Zdá se mi,že Klárka mluví, že chodí a nebo že jezdí na vozíčku.
A před operací se mi zdálo,že ke mě běží, já jí nastavuju ruce a ona se ke mě natahuje, najednou roztáhla křídla a uletěla mi.

13 Andrea | E-mail | Web | 6. března 2010 v 14:38 | Reagovat

Tuško mívám podobné sny.
Hlavně pamatuju na jednu noční můru co se mi zdála v době, kdy našemu Filipovi bylo něco přes 5 a měl už tiky a afekty a nikdo nám nedokázal říct čím trpí. Já se sžírala hrůzou, protože jsem vždy našla co by mohl mít v knihách, slyšela v telce...třeba autismus, Dystrofii apod.
No a ten sen. Šli jsme s Filipem okolo řeky. Najednou mu uklouzla noha a on sjel po srázu do řeky. Nebyla hluboká jen tak 30cm, ale on měl tu hlavu ve vodě a sjížděl s proudem dál a dál a já na něj křičela: "Zvedej hlavičku, zvedni tu hlavičku!" Věděla jsem, že se utopí a věděla jsem, že za ním musím skočit, ale bylo to hrozně vysoko a ta voda nebyla hluboká, věděla jsem, že když škočím, tak se polámu a nepomůžu mu. Pamatuju jak jsem si říkala: "Skoč! Musíš, je to tvoje dítě. Musíš to alespoň zkusit.!" A tak jsem najednou zavřela oči a skočila...a v tom se celá propocená vzbudila! A utíkala jsem do pokoje, protože ten sen byl tak skutečný, že jsem nevěděla, zda se to fakt stalo a zda jsem ho zachránila...totálně zmatená. Ten sen se mi zdál tak možná rok. Ne denně, ale vracel se. Nikdy jsem se nedozvěděla jak to dopadlo, vždy mě probudil ten skok.
Já myslím, že to byl ten děs, co s ním je, co má vlastně za nemoc.

14 Tuška | E-mail | Web | 7. března 2010 v 9:06 | Reagovat

Holky, to jsou teda sny, který máme, co?!
Ve všech je cítit ten strach o děti. :-(

Sikorko, to je zajímavej ten výklad o partnerský krizi, člověče ... protože to docela sedí. A je to vlastně z trochu jinýho soudku, než by se původně zdálo!
Co konkrétně tam mluvilo pro krizi? Ten pobyt v nemocnici? Nějak mi to nedochází, ale zní to zajímavě. ???

15 Sikorka | E-mail | Web | 7. března 2010 v 11:00 | Reagovat

konkrétně to "rozteklé" rameno(vidět části dítěte rozmazaně) a ten lékař(všeobecně lékař, dr. Suk fakt ve snáři nebyl:-)-značí potíže ve vztahu.
A pak už to k tomu byly takové doplňky(nemocnice-ozdravení, sešít a rozřezat-něco slepovat(vztah), více spolu mluviti:-),...a tak.
Jo a většina špatných snů, má po vyložení úplně jiný význam než se zdá.
A psala jsem to jen tak pro zajímavost, nenapadlo mi,že se trefím...(tý jo, to mi teda překvapilo).

16 Míša | 7. března 2010 v 11:43 | Reagovat

Taky se mi očas zdá o vodě, tak jsem se dívala do snáře. A zajímavé je, že sen je pozitivní nebo negativní podle toho jestli je voda čistá nebo kalná, ale to Andreo nepíšeš....

17 Andrea | E-mail | Web | 7. března 2010 v 15:23 | Reagovat

Míšo to nevím...je to dávno. Vím jen, že ta voda byla plytká... a asi čistá, protože jsem viděla na ten beton na dně. :oP

18 lunarka | E-mail | 8. března 2010 v 21:22 | Reagovat

Ahoj Lucko,
to je teda něco,co jsem se tady dočetla :o).Ale taky jsem slyšela,že špatný sny většinou znamenají něco pozitivního.Taky se mě zdají o Nikolce sny,ale zase pozitivní,třeba když ještě nechodila,že už chodí a nebo že mluví,to se tedy ještě nevyplnilo,ale....Hlavně se netrap něčim nehmatatelným,ale vím,že někdy na špatný sen se špatně zapomíná,ale zapomeň na něj a mysli,že bude líp.Věř tomu,uvidíš.
Papa Pavlína. :-)

19 Sikorka | E-mail | Web | 10. března 2010 v 17:48 | Reagovat

Tak jsem se koukala také na ten Andrein sen(no do toho starého snáře:-)). A tam to vykládají jako "že ve tvém okolí je někdo, kdo s tebou nemá dobré úmysly, chce tě oklamat,ale bude brzy odhalen(to ta čirá voda).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama