Nočníkování + fotoreportáž (50)

27. února 2010 v 0:45 | Tuška |  Naše diagnózy, potíže a úspěchy
Lidičky, podržte mě, já se dala na vojnu!

A musím holt bojovat.

Otázka je, jestli to není boj s větrnými mlýny.

Můj boj (Nina se ho totiž nějak zvlášť aktivně nezúčastňuje) spočívá v tom, že jsem se ZASE rozhodla, že Nina odloží plenky a bude chodit na nočník.


Tentokrát je to ale jiné ... tentokrát opravdu Ninuška ty plenky odložila (byly jí odloženy) a nosí spodní KALHOTKY!!!
Někomu to možná přijde trochu zvláštní, že tady tak plesám nad tím, že moje skoro čtyřletá dcera "nosí" obyčejné kalhotky, ale ... ony vážně nejsou obyčejné. Jsou růžové s postavičkami od Disneyho, třeba je tam Sněhurka ... a tak.
Tak moc se mi líbily na krámě, že jsem neodolala a koupila je ... jsou troje. Momentálně Ninuščiny jediné troje kalhotky. Ještě tu máme nějaké od loňska, ale ty už jí jsou malé.

Nejdřív jsem jí je natáhla jen tak přes plenku, abych se mohla kochat, před spaním jsem jí je pak vyzkoušela na holou.
Vypadala v nich tak úúúúúžasně, že jsem rozhodla, že dle Žlababina vzoru prostě Nině vezmu plenu, dám jí ony úúúúúžasné kalhotky a budu ji sázet každou čtvrthodinu na nočník ... a to by bylo, aby tam něco nebylo!
Mám před sebou jarní prázdniny ... tudíž nemusím do práce ... a tak se mohu věnovat vysazování dcery na nočník.

Máme za sebou 2 dny. Perné 2 dny.
Když jdu s Ninou ven do krámu, nebo k holiči nebo k našim ... dám jí plenku, je to vždy tak hodinka, dvě, ale pro jistotu!!!
Jinak opravdu doma běhá v kalhotkách a punčocháčích.

Fakt je ten, že si teď často procvičujeme oblékání a svlékání, Nina při tom za ty dva dny začala fakt dobře spolupracovat. Prostrkává hlavu, šátrá rukama, hledá díru na rukávy, dokonce začala docela slušně ve stoje vedat nohy při oblékání kalhot, což doteď vůbec nečinila.
Při svlékání naopak perfektně zvedá ruce, nechávám jí triko na hlavě, aby si ho musela sama sundat ... a daří se.

Asi se dřív skamarádí s oblečením než s nočníkem. Ale i to je ve své podstatě dobrá zpráva!!!

A jak ty dva dny tedy proběhly konkrétně?

Protože už jsem fakt posedlá, začala jsem si i její "nadílku" zapisovat, tedy CO to bylo a KAM to bylo.

Takže pro ilustraci:

Čtvrtek 25.2.:
7.30 - čůrá do nočníku (huráá, hned ráno a úspěch!)
cca 11.00 - čůrá do plenky (holič)
cca 13.00 - čůrá na zem
cca 15.00 - čůrá na zem
cca 16.00 - čůrá na zem
pak už do večera nic , na noc plenka
kakání nic

Pátek 26.2.:
7.00 - čůrá do plenky (nestihla jsem to!!!)
8.30 - kaká do kalhot
10.15 - čůrá na zem
od 12 do 16.30 - 2x plenka - počůraná (u našich)
6.15 - kaká do kalhot
7.40 - čůrá do nočníku (hurááá, aspoň jednou!!!)
na noc plenka


Nebojte, nebudu tady vypisovat všechny naše dny bez plen!!! To bych vám neudělala.

Celé dny jen přepírám kalhotky a punčošky. Kakání na štěstí bylo tuhé, takže to šlo. K našim jsem jí dala plenku, protože mamka hlídala a nebylo jí dobře, tak jsem ji nechtěla zatěžovat sledováním Ninuščina zadečku.

Legrační také je, že Nina si pokaždé, když ji svlékám z mokrých punčoch, myslí, že už se svléká úplně, protože je tu večer a jde se koupat.
Několikrát za den tedy běží ten můj bobek nahatý k vaně a dožaduje se sprchy!

...........

Sama jsem zvědavá, jak dlouho vydržím, vysazuju ji opravdu každou čtvrt až půl hodinu. Každé její přidřepnutí přeruším a posadím ji na nočník, ale přesto si najde chvilku, kdy to udělá VEDLE.
To se fakt picnu.

Ale já jsem trpělivá. Nezlobím se na ni, chválím jako blázen ... a ono to nějak dopadne ... anebo nedopadne. Taky se nezblázním.

A ještě jeden všetečný dotaz ... jak jste na tom s tímto problémem vy? Myslím tedy vaše děti Namotivujte mě trochu ... ale zase mi hlavně nepřivoďte depku, prosím!

.........................................................................

Přikládám fotečky, jsou veselé.

Čtvrtek:


Tady Ninda čůrá i s panenkou!
Tady čůrá už jen panenka.


Pátek:Takhle vysazuje taťka ... kouká přitom na televizi a ani se nemusí ohýbat. Jak na to ti chlapi vždycky přijdou, aby si to ulehčili? Já vždy sedím s Ninou na zemi.Tady máme úspěšné večerní čůrání!


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša, Martin 4,5 DA,MR | 27. února 2010 v 8:01

Když jsem si to přečetla, vzala jsem Martina a odvedla ho na wc, nočnik mu je už malý. Spolupracuje už hezky a snaží se čurat..., ale neoznamuje, takže je to stále o tom, jestli se trefíme.

Abych řekla pravdu, nemám výdrž ho vysazovat často, což by mělo zprvu být co půl hodiny, aby se zjistil interval. Takže jsem se v současnosti rozhodla, že jakmile Martin ve školce začne oznamovat - podávat asistentce ruličku, tak začnu být doma důslednější... Jednou to už ve školce udělal a opravdu se i vyčural, jenže náš M dělá některé věci správně jen jednou... Takže zatím není důvod jásat.

Včera večer si vzal doma taky ruličku, sice mi ji nepodal, ale když jsem ho vysadila, vyčural se... Takže jsem se rozhodla ruličky umístit na více míst po domě, co kdyby...

Držím vám pěsti, ať se vám daří...:-)

2 Tuška | E-mail | Web | 27. února 2010 v 8:15

Míšo, s tou ruličkou je to dobrý nápad ... já Nindu nechci podceňovat, ale mám pocit, že by to asi nepochopila. I když , dokud s tím nezačnu, tak nemůžu říct.

Přemýšlím, jak to ještě zdokonalit.
Že by nějaká odměna za "povedený" nočník, jenže ono jich je tak málo, že ta souvislost mezi vyčuráním do nočníku a odměnou by asi nebyla moc jasná.
Spíš by si Nina myslela, že mám dobrou náladu a přilepšuju jí. :-D

Ta rulička mi vrtá hlavou, budu si ji brát vždy, když ji posadím na nočník ... ona ji sice nejradši okusuje a jak ji vidí někde ležet, už ji má v puse, ale nic tím neskazím, když si vezmem na nnočník s sebou.;-)

Jo a nočník už buder Nindě za chvíli taky malej. Zatím ještě jakž takž, ale asi budem brzo taky muset "přesedlat oře".  :-D

TAky vám držím palce, už jste dál než my, tak ať se daří!!!

3 Tuška | E-mail | Web | 27. února 2010 v 8:16

Ježíšmarjá, teď sem Nina přišla za mnou do pokojku, nohy omotaný do toaletního papíru z "ruličky"!!! Jdu tam. :-?

4 Tuška | E-mail | Web | 27. února 2010 v 8:38

Ještě Míšo, a nosí teda Martínek plenky pro jistotu, nebo je bez plen a občas ho šupneš na záchod? A je to jinak doma a ve školce a venku? Jak to máte?

5 Míša, Martin 4,5 DA,MR | 27. února 2010 v 9:17

Plenky nosí zatím pořád. Taky uvažuju, že až bude léto, tak to zkusíme bez nich...

My se vždycky netrefíme, já ho doma vysazuju málo, lepší je to ve školce, asistentka se trefuje líp, takže často chodí domů se suchou plenou, ale on je ve školce zatím jen něco málo přes dvě hodiny.

Kakání budeme řešit, až zvládnem čurání a venku to bývá asi vždycky horší, teď byla zima, v létě se uvidí...

Jinak stejně platí, dokud dítě není zralé fyzicky i psychicky, samo to nezvládne... Nám pořád chybí ta psychická zralost...

6 tanzi | E-mail | 27. února 2010 v 13:24

u nás tedy zase vzpomínání..
Na noc se naučil nepočůrat Péta celkem brzy (po druhém roce), ale přes den ač bez plen čůral pořád.
KOlem třetího roku už věděl, že musí stáhnout slipečky, či punčocháče, ale on to udělal a pak stál a čůral..
A bobana? než by ho šoupnul do nočníku, či na záchod, tak si hledal nádobky, které se líbily jemu 8-)  :-D

7 tanzi | E-mail | 27. února 2010 v 13:25

se mi to odeslalo :-(

8 tanzi | 27. února 2010 v 13:28

prostě dodnes nechápu, jak se mu např podařilo vykadit do bábovičky na písek :-D  :-D jako, že se strefil. Ale lepšil se a pleny měl už jenom, když jsme delší dobu byli mimo domov. Pak se nám bohužel zase verátil o krok zpět tak kolem 5tého roku (s nástupem epi), to byla doba, kdy jsme i pleny fasovali od VZP. Trvalo to dobře rok, pak se zase zlepšil a už byl bez plen. Dnes (skoro 20r)jdde na wc sám, ale neutře si zadeček. A my ho stejně hlídáme a občas mnu (slovně) wc připomeneme, aby neběžel na posl. chvíli a tudíž si v chvatu nepřičůral gatě.

9 Barbusi | E-mail | Web | 27. února 2010 v 14:05

Teda obdivuji mi se plen asi nezbavíme :-? Sabri vůbec nechce sedět brečí a zaklání se.Někdo radí nutit jiný nenutit.Nevím Nina sedí ráda?

10 Daita, Kristýnka 3,8 DA, ADHD, alergie | 27. února 2010 v 14:59

Kristýnka je neustále v pohybu, proto bylo nemožné ji udržet chvilku na nočníku. Psychiatr i psycholog mi doporučili ji učit  chodit čůrat na záchod a hrnec vynechat. Problém je, že Kristy si na záchod nechce ani sednout. Řve a brání se. Takže zatím nic a zůstáváme u plen. Snad se jí zalíbí záchodky ve školce, kam bude od září chodit.

11 Tuška | E-mail | Web | 27. února 2010 v 15:45

Barbusi, Daito, Nina ještě donedávna taky absolutně nevydržela sedět na nočníku, co je tad základní předpoklad úspěchu,že.

V poslední době se celkově trochu zklidnila, takže už si na něj i sedne a chvilku vydrží. Ta chvilka je fakt malá a musím u ní sedět, jinak okamžitě zdrhne.

Takže pokud se jí zrovna nechce hodně moc, tak se většinou nezadaří, protože nevydrží sedět.

Dnes mi několikrát předvedla to, že jsem ji dala na nočník, ona nic, oblíkla jsem ji a ona se vzápětí vyčůrala na zem! :-!
To, že čůrá chápe, jako že si to uvědomuje, kouká na to a kdybych ji nechala, tak se v tom plácala  8-O, ale prostě nechápe proč ten nočník, co najdenou zas blázním.

Před chvílí jsme jí po 4. vyčůrání na zem a jednom bobku v kalhotách (do nočníku nic!!!! a to tam sedí furt!) dala plenku, potřebovala jsem nutně chvilku klidu ve smyslu, že ji nemusím pořád sledovat na 100 %.  :-?

12 Jirka | Web | 27. února 2010 v 20:54

Pěkný blog. Pokud někdo nakupujete na Alze můžete na mém webu využívat boxík přes který se dostanete na alzu a následně udělat objednávku. Díky moc :-)

13 Markéta | Web | 27. února 2010 v 23:27

Tak držím všechny končetiny, abys vojnu vyhrála. A abys nemusela furt přepírat, pořid další sady :-D

A je fajn, že se ninuška lepší ve spolupráci při oblíkání a vyslíkání.

14 Sikorka | E-mail | Web | 27. února 2010 v 23:40

Tak držím Ninušce palce aby za chvíli byla bez plenek:-). Ono se to podaří, prostě musí.
A vysvlékání a oblékání se Ninušce určitě bude také hodit:-). I když aby si pak neměla doma striptérku, jako občas mívám já  :-D

15 Eva | 1. března 2010 v 13:36

Lucko, já snad radši nic psát nebudu, to bych ti přivodila spíš tu depku. Verče bude šest a má stále plíny. Vysazování na nočník i na záchod je bez úspěchu. Obdivuju tvé nadšení, já to odkládám opět jako každý rok až na léto.

16 Tuška | E-mail | Web | 1. března 2010 v 23:56

Takže lidi ... vojnu nevzdávám, ale tuto bitvu jsem prohrála!!! 8-O

Každý den maximálně jeden povedený nočník, jina vše do kalhot, včetně velké nadílky.

Ve chvíli, kdy malá evidentně chtěla kakat, ale z nočníku mi utíkala, okamžitě sedala na bobek a tvářila se zarputile, jako že už to každou chvíli bude, jsem ji zase narvala na nočník, ale ona mi z něj opět utekla (to asi 4x).

Fakt šla vždy do bobku, aby se vykakala vedle. Tak jsem jí natáhla plenku, abych neměla veký prádlo včetně koberce.

Zásadně se vyčůrala vteřinu poté, co jsem ji zvedla z nočníku a natáhla jí punočocháče.

Takže ode dneška má pleny s tím, že ji vysazuju ... ale samozřejmě ne tak často, jako když je neměla.  :-(

Fakt mám jen jedny nervy. No, vlastně jsem to tak trochu tušila.
Achich ach, takový slavný začátek a tak neslavný konec ... ale já se nevzdávám!!!

Vždyť na to máme ještě spoustu let, ne?! :-P

17 Dana (s Betynkou) | E-mail | 2. března 2010 v 8:03

Luci, sledovala jsem to s velkým očekáváním, máme stejný problém a Betynka je vlastně stejně stará jako Ninuška. Bohužel strašně řve a brání se,když jí chci posadit na nočník nebo na záchod, tak jsem to zase taky na čas vzdala. Nemám sílu se s ní prát a nechci jí zase nočníkem způsobit trauma. Ach jo. Doufám,že k tomu nějak dojdem a už se těch plen zbavíme. Ale už jsem alergická na poznámky: ještě máte pleny?,taková velká!! nebo: pro matky je pohodlnější nechat děti do vyššího věku na plenách  :-x !! Pohodlnější? No to by mě zajímalo v čem!! Poslední dobou procházím nějakým citlivějším obdobím, reaguju nadměrně na hloupý poznámky - prostě to nevydržím,ale že je má i zdravotnický personál,který má být profesionální a znát problematiku věci...no jo,co se dá dělat. Tak hodně štěstí do dalšího boje s nočníčkem  :-) a nejen s ním.

18 Olga | 2. března 2010 v 8:47

Naše zkušenost je taková, že jsem se někdy okolo Vojtova 4. roku (ve 4 letech začal chodit) prostě rozhodla, že bude chodit na nočník. A začala vysazovat. Ale za nejdůležitější považuju to svoje rozhodnutí a to, že jsem nepochybovala. Nevím, jak toho pocitu docílit, asi to nějak nazrálo. A byla jsem fakt překvapená, že to najednou šlo. Teda najednou...šlo to rychleji, než jsem čekala. Napřed byl bez plen přes den (a nehody byly, což o to) a s plenama v noci, v autě a na delších výletech. Postupně jsme odbourávali noční pleny, pak i v autě, a někdy okolo 8 let bylo snad i vyhráno (ovšem s občasnými nehodami). Dnes je Vojtovi 13 a stává se mu někdy, že ohlásí a už má mokrý flíček, protože "upustil" ten největší přetlak. A jak je hyperaktivní a pořád ho něco nadměrně zaměstnává, tak na to prostě zapomene - asi jako se to stane u zdravému třeba 4-letému dítěti. Já se teda jednou, a to kompletně, počůrala v šesti letech:)

19 Eva | 2. března 2010 v 22:53

Dano, to znám, taky máme starostlivé okolí. Hlavně švagr, vlastní děti si nedokáže pořádně vychovat, ale Verču by vychovával. Jen se vidíme, tak to je pravidelně: Verunko, ty ostudo jedna, ty ještě nosíš plíny....? A něco o tom, jaká jsem neschopná matka, která právě tlačící dítě honem nevysadí na nočník atd. Nepochopí, že už je pozdě. Na nočníku, ani záchodu taky nechce sedět a pravidelně u toho řve. A vysazovat více než dvacet kilo vážící dítě, které se vzteká a brání, je pro mě nadlidský výkon   O_O

20 Tuška | E-mail | Web | 2. března 2010 v 23:29

Jojo, právě to je ono. Když už Nina tlačí, tak je většinou pozdě. To už je bobek v plence.
Nebo jí to akorát přetrhnu ... a pak už se nevykaká vůbec.

To bylo i s čůráním ... vstala z nočníku, oblíkly jsme se ... a čííí, Ninda čůrá ne zem.
Já na ni křiknu "ne!", ona se zarazí, sázím ji na nočník, ale už nic neteče, i když je jasné, že se nevyčůrala úplně. Zarazila jsem jí to. Tak ji oblíknu zase, no a ona to za pár vteřin dočůrá někde vedle.

No ale to neva, já to budu zkoušet dál, časem zase posbírám síly na pobyt bez plen a pořád dokola ... a to by bylo, aby se to jednou nenaučila!!! ;-)
Teda doufám!!! :-?

21 Eva | 3. března 2010 v 15:40

Jednou to určitě přijde, ale otázkou je, kdy, viď?
U nás to je stejný, jen ji posadím na nočník, tak nic, když jí dám plínu, tak je hned plná.
Nejhorší to je, když potřebuju moč na vyšetření, třeba v lázních, nebo loni, než šla na operaci s kýlou. To seděla dvě hodiny na nočníku, než se vyčůrala. Zaděček celý otlačený a řvaly jsme tenkrát obě dvě.  [:tired:]

22 Míša, Martin 4,5 DA,MR | 3. března 2010 v 17:48

Tak dnes ve školce byla poradkyně z SPC a říkala, že rulička má být jen na jednom místě, aby si s tím nehrál, to by ztratilo význam...

23 Silvie | E-mail | Web | 3. března 2010 v 21:58

Luci, ani nevis jak te chapu. U nas bylo detto. Kupodivu Tomi se vic pta, kdyz ma plinku. Je to divne, ale je to tak. Kdyz jsem ho nechavala bez plen, bylo to o mem vysazovani a i silenem mnozstvi spinaveho pradla. Ted se nam teda opravdu zadari vycurat se i vykakat do WC, ale ne vzdy. Ale i to je uspech. Planuji mu dat pleny dolu v lete. I Terezce, tak budu mit odnaucovani dvojmo a doufam, ze se to i dvojmo podari. Ja uc nechci prebalovat  8-O

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama