How much is it? aneb trocha matematiky (42)

4. prosince 2009 v 0:30 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Máme dítě se speciálními potřebami. Máme zatím naštěstí jen jedno dítě!

V rámci předvánočního finančního "bilancování" jsem totiž přemýšlela, kolik nás vycházejí všechny ty terapie, aktivity a doktoři, které s Ninuškou provozujeme.
Na některé z nich určitě chodí i děti zdravé (třeba bazén). Na některé asi určitě ne.

Rozhodla jsem se, že nám to spočítám, a to od 1. září do dneška 4. prosince.


Co vlastně s Ninuškou navštěvujeme?

Téměř každý týden (pokud z důvodu nemoci či jiných důvodů akce neodpadne) jezdíme do SPC do Plzně (cca 45 km tam a 45 zpět), do SPC v místě bydliště (jezdíme autem, Nina to neujde, tam a zpátky celkem cca 3 km), na hipoterapii (cca 2km tam a 2 zpět), do bazénu v okresním městě (cca 12 km tam a 12 zpět).

Jednou za 3 týdny máme logopedii v Klatovech (cca 40 km tam a 40 zpět). Jednou za měsíc je to návštěva neurologie v domažlické nemocnici (cca 13 km tam a 13 zpět) a RHB tamtéž.

Dvakrát jsem za tuto dobu byla na odblokování (malé přese mne) ve Štěnovicích (cca 45 km tam a 45 zpět), dvakrát jsme byli u homeopatky v Praze. Jednou autem, jednou jsem byla autobusem (Praha do sídla MUDr. cca 170 km tam a 170 zpátky).

Dvakrát cesta autem do Krčské nemocnice v Praze tam a zpět. Jednou nás tam manžel vezl, pak jel domů, za 3 dny se pro nás vracel a opět hurá domů (Praha Krč cca 170 km tam a 170 zpět a hned dvakrát).


Navíc se mnohdy platí na místě různé poplatky a vstupné, nebo dcerce kupuju spešl vitamínky.

Začněme od těch nejmenších - tak třeba na logopedii - regulační poplatek 30 Kč.
V nemocnici za každý den a za každou z nás dvou regulační poplatek 60 Kč.

Za koníky platíme 150 Kč za lekci (max. 20 min.).

Za odblokování 250 Kč. Za homeopatii - první vyšetření 1200 Kč, následné kontroly 250 Kč.

Bazén máme toto pololetí díky Ninušce jakžto držitelky ZTP/P zdarma (vloni v lednu jsme platili 900 Kč za pololetí - asi 12 lekcí).

Co se týče těch vitamínů. Zakoupila jsem Ninušce potravinový doplněk Super Nu-Thera (určen primárně pro děti s PAS). Normálně se objednává z Ameriky, případně z Anglie. Já jsem k němu přišla kratší cestou - jen z Německa. Vyšel nás na 50 Euro, což je vcelku fajn cena! A ani jsem neplatila poštovný z Německa!!! Díky laskonko!Když jsem si spočítala všechny najeté kilometry za všechny tyto akce (odpadlé jsem nepočítala - mám to vše totiž zapsáno v kalendáři!), vyšlo mi, že jsme projeli za období od 1. září do dneška zhruba 2200 km.
Při průměrné spotřebě nafty 6,5 litrů na 100 km a při průměrné ceně nafty 26 Kč za litr jsem došla k závěru, že jsme za tyto kilometry utratili asi 3720 Kč. (Snad to počítám dobře, matematika nebyla nikdy moje silná stránka!)

Co se týče poplatků a vitamínů, ty jsem spočítala jednodušeji (opět odpadlé koně a jiné akce nepočítám!!!). A vyšlo mi to za stejné období zhruba 4520 Kč.

To znamená, že jsme s Ninuškou za 3 měsíce a 4 dny probendili celkem 8240 Kč. To je přibližně 2747 Kč za měsíc!

.............................................................................

Fíííha. To by člověk ani neřek. A pak se pořád divím, že mi jde kontokorent ve spořitelně pořád do mínusu!
To sem vůbec nepočítám věci jako hračky, didaktické pomůcky, oblečení apod., samozřejmě.

Vypadá to, že vánoční dárky už Ninuška vybrala dopředu, a to všem příbuzným!

Jak jste na tom vy? Už nějak nevím, kde na to všechno brát. Nemáte někdo nějaký trik nebo tip - ne na zbohatnutí!!! Ale na neschudnutí!
Nebo na ušetření .


A co vaše akce s dětma? Kam s nimi jezdíte nejdál a kvůli které terapii? Určitě by mě to zajímalo!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša | 4. prosince 2009 v 12:56 | Reagovat

Abych řekla pravdu, tak jsem dost lenoch. Martin má starší sestru Hanku, začala chodit do první třídy, takže po škole píšeme úkoly a učíme se. Taky za ní chodí kamarádka a hrajou si, to je fajn i pro Martina. Den uteče a mně se se dvěma dětmi nikam moc cestovat nechce. Takže, když čtu, co všechno zkoušíte za terapie, mám z toho výčitky... Ale zase tolik neutratíme...

Homeopatika jsme si naordinovali sami - dáváme jen barytu...
Do nějakých vitamínů taky investujem, ale jinak nic moc. Muzikoterapii máme doma - manžel hraje denně na kytaru, Martin to miluje, takže když manžel cvičí na elektrickou, sleduje ho a tančí (pohupuje se ze strany na stranu nebo se točí dokola), jinak člověk si nemůže ani zapnout TV, jaký je to rachot... musíme ho poslouchat všichni. Taky uvažuju, že si konečně pořídíme nějakého pejska. A to bude další terapie...

Logopedka dojíždí k nám do ZŠ, ale teď k ní moc nechodíme, protože zatím ještě nezvládáme první úkol - bů,bé,haf,... Taky nám nabízela znakovací řeč, ale u autíků to moc nefunguje. Návíc Marťa je tam hyperaktivní a nespolupracuje... Z SPC taky dojíždějí k nám, ale do školky, vyjde jim to tak max jednou za měsíc. Jsem ráda, že Marťa chodí do školky a zvyká si. To je velký přínos. Ale až budou prázdniny a děti budou doma snad někam vyrazíme - na bazén,... Teď je u nás ta chřipková epiedemie, už mám zase rýmu, takže i dárky si objednáváme přes net...

2 Tuška | E-mail | Web | 4. prosince 2009 v 13:03 | Reagovat

Myslím, že když už je školka, tak je to zase o něčem jiném. Pak asi SPC dost odpadá. My ale ještě školku nemáme, tak potřebuju i já nějak motivovat. :-D (koukat, jak s ní dělá někdo jiný)

3 Míša | 4. prosince 2009 v 15:07 | Reagovat

To chápu, ale prodraží se vám to... Zdarma je jen ranná péče, ale berou spíš menší děti - a jezdí taky tak jednou za měsíc. Ale když už využíváme SPC, tak to taky už nejde. Oboje mít nemůžeme. Jen ty placené služby. Dá se využít i asistentka, která jezdí domů a možná se dá využít i na to plavání, že půjde místo tebe nebo i s váma. U nás stojí asi 60,-Kč na hodinu, ale do času se započítává i její cesta k nám. Tuško a kdo je s malou, když chodíš do práce? ;-)

4 Tuška | E-mail | Web | 4. prosince 2009 v 15:32 | Reagovat

K nám raná péče taky chodí. Teď jsme si zařídili konečně který funguje. 3/4 roku jmse byli pod ranou péčí, ale nějak k nám nikdo nechodil.
Jezdí k nám teď z Prahy a jsou výborné!

Myslím, že určitě jde využívat SPC i ranou péči najednou. Ani jedno z nich  nic nenamítá a vědí o sobě.

Malou hlídá buď muž (má 3 dny práci - dvanáctky a 3 dny je doma) nebo moje babička. Je to vlastně v pondělí a ve středu dopoledne.

S tou asistentkou na doma, to se budu muset ještě někde pozeptat, někdy by se hodila. Kde jste ji sehnali vy?

5 Blanka | E-mail | 4. prosince 2009 v 16:14 | Reagovat

Lucko seznam poskytovatelů asistečních služeb(osobních asistentů)by ti měla na požádání dát ta sociální pracovnice,která byla u vás doma na šetření ohledně přiznání PnP.Mají ten seznam každý půl rok nově aktualizovaný.Jinak se můžeš pozeptat i na Úřadě práce,jestli není v jejich databázi někdo,kdo by rád dělal osobního asistenta(může to být zdravotní sestřička,pedagogický pracovník,ale i kdokoliv jiný,kdo má vztah k dětem a troufnul by si na to,to dělat.A hlavně ten asistent musí "sedět" Ninušce,aby s ním byla spokojená a byla s ním ráda.To taky není jednoduchý,najít někoho ideálního přímo pro dané dítě.) ;-)

6 Míša | 4. prosince 2009 v 16:30 | Reagovat

U nás tuto službu nabízí zařízení, které provozuje rannou péči. Jmenuje se Auxilium. Je to výhodné v tom, že to asi může být stejná asistentka, která dělá rannou péči...? Nevím jistě, protože jsem to zatím nevyužila.

A bohužel nám bylo řečeno, že do ranné péče berou menší děti, když Marťovi byly 3. Taky se mi to nějak nezdá..., když se ranná péče poskytuje do 7let.

7 Míša | 4. prosince 2009 v 16:37 | Reagovat

Tak jsem si všimla, že dělám hrubky - raná péče je jen s jedním n. No jo ten pravopis.... :-D

8 Dana (s Betynkou) | E-mail | 4. prosince 2009 v 21:47 | Reagovat

Ahoj Lucie,no i my se poněkud prodražíme,člověk si toho během měsíce ani nevšimne. Logo 1xměs.,rehab. 1xměs.,psychol. 1xměs.,1x týdně klub pro handicap.děti, minimálně 2 doktoři měsíčně v Praze(různé kontroly v poradnách)-je to znát zvlášť na cestovném.Taktéž didaktické pomůcky, vitamínové doplňky určitě, protože Betka jí stereotypně jen šest jídel, takže jí musíme dodávat to, co ze stravy nedostane. Ale asi ti neporadím,jak ušetřit-sama to totiž nevím,no budeme to muset zvládat, jak se dá,viď?  ;-)

9 Eva | 4. prosince 2009 v 22:17 | Reagovat

My dojíždíme každý den do školky, jednou za dva týdny do SPC, přibližně jednou za měsíc na logopedii a od jara do podzimu jednou týdně na hipoterapii. K tomu ještě jednou ročně do lázní, to jsou asi největší výdaje :) a jednou za čas
na neurologii, oční a ortopedii a případně ještě i jinam, když je potřeba. Dojíždí k nám také paní z Rané péče.

10 laskonka | 5. prosince 2009 v 10:00 | Reagovat

tusko,

my mame 6x za mesic hipoterapii,dojizdime 20km tam a 20 zpet..pak 25 kma tam a zpet specialni auti stredisko 1x tydne na hodinu.. od ledna 1x za 14 dni specialni logopedie pres voks..a od jara HANDLE... skolka dobrre..maji zvlastni minibus,vozi ji 15 km tam a 15 zpet..my nemusime.. ted o vanocich RECONNECTION 3x.. a od ledna plavani..platit bude jen manzel..jinak ja a kukus zadarmo..1x tydne

didakticke pomucky pocitam na tisice..to je u nas nejvetsi polozka :-)

dale super nu- thera, OMEGA 3 rybi tuk, budu mit jeste specialni sprejik vitaminu B 12 od vanoc...

k jinym doktorum chodime malo,zaplatpanbuh..jen pri nachlazeni..
jinakmala ma ve skolce zadarmo ergoterapii a logopedii 1x tydne oboji..skolku neplatime..jen stravu a piti..to je 50 euro....

je todrahe neuveritelne ..postizene ditko..mam jen 1-ku prispevek..tady vnemecku..doprace chodim vyjmecne na par hodin...takze vydelam minimum..nekdy nic..vsak jdu trebajen 16 hodin v mesici..nekdy a ni t ne. kvuli nemocnosti male a tak..a jsou to znami..respektuji,ze mala e takova jaka je..ze si cloveknevymysli,ze nemuze:-)

urcite rodic,ktery chce pomoci svemu ditku se dostane na hranici financnich mznosti..je to tak.. kdyz to ditko nechas bejt..tak te to nic nestoji..tak ja to beru jako ,ze se snazim a budu po zasluze odmenena:-) pokroky male..a ze nemam na ucte skoro nic a musi mi pomahat rodice..je kapitola sama o sobe..

11 lasknka | 5. prosince 2009 v 10:06 | Reagovat

a jeste jsem zapomnela tusko, ze vlastne velka polozka ted o vanocih je dotekovy monitor velka obrazovka a k tomu take program..draheeeeeeeeeeee..ale jedeme napul s moji makou a tatkou..

takze des bes..potesilajsem te? a jak to zvladnout? ja to zvladam tak..ze prd usetrim:-) a ze si sobe nic nekoupim a etrim na jinych frontach..nekourim,nepiju,nechodim do restaurace,nemam hobby..obleceni kupuju,kdyz potrebuju, ne jen tak... toz tak...smutne..ale je to tak..

12 Míša | 5. prosince 2009 v 16:19 | Reagovat

Tak jsem se dívala na netu na stacionáře a také poskytují službu, kdy si můžete pozvat asistenta domů. Mějte se .... ;-)

13 Dana (s Betynkou) | E-mail | 5. prosince 2009 v 19:56 | Reagovat

[8]: jo a to jsem vlastně taky zapomněla 1x za rok lázně - no veeeelmi slušná položka, ale je to potřebí, tak co se dá dělat.:-)

14 SilvieH | E-mail | Web | 6. prosince 2009 v 11:47 | Reagovat

Luci, celkem dobry napad. Ted ti presne nenapisu kolik mesicne nas vyjde veskera sranda, ale zacnu si to psat a pak sem napisu. Ja jezdila nejdale do CR na rehabilitace do Ostravy na 14dni-to bylo i financne dost drahe. Ted uz jezdime cvicit opet do Kosic, to je cca.100km, ale abychom usetrili jezdim s Tomaskem vlakem...nosim ho na zadech, vlak mame zadara. Na kontroly k lekarum jezdime taky do Kosic, ale uz autem, jedna cesta tam a zpet nas vyjde na 500,-SKK. Do okresniho mesta cca.17km jezdime taky minimalne jednou za mesic. Nejen za leky,, ale i za vyzivove doplnky nechavam v lekarne hodne velkou sumu(dodatecne spocitam). Skusim si nad to sednout a bilancovat taky, ale nevim ci me to potesi anebo vydesi.  :-D  Hipoterapii mame ted na nejaky cas zrusenou, ale jinak byla 3x do tydne. Vylety nemame, nemame uz z ceho.  :-(

15 Tuška | E-mail | Web | 6. prosince 2009 v 19:09 | Reagovat

No holky, potěšily jste mě velmi. Vidím, že nejsme sami a ani na tom nejsme ještě určitě nejhůř.

Bezva ti má Martin od Míši, ten má doma zdarma muzikoterapii - to se nám bohužel nepoštěstí, tatínei není muzikální, maminka sice na piáno hrávala, ale klavír nevlastníme   ;-) .

Recept na neschudnutí jste mi sice nedaly, ale co se dá dělat. Apoň recept na přežití!!!
Ale tím asi bude dobrá nálada, úsměv a optimismus, že? Myslím, že to je třeba nejvíce, protože bohužel ho musím rozdávat nejen sama sobě, ale i svému manželovi, který jím bohužel moc nehýří. 8-O

Jinak lázně.
Ještě jsme nebyly. Pořád si říkám, že bych měla zkusit ještě naši neuroložku přemluvit ... ale na kolik tak vyjdou? Píšete obrovská položka!
Platí se tam jako v nemocnici těch 60 Kč za osobu? A jak jinak další poplatky. Podělte se se mnou, neznalou situace! :-D

16 Eva | 6. prosince 2009 v 21:13 | Reagovat

Lucko, lázně určitě zkuste. Třeba to můžeš zkusit i u ortopeda, nebo jestli pojedete ještě někam na vyšetření, tak vám to můžou napsat do zprávy. Lázně se platí 2 x 60 Kč za den, jinak tam žádné poplatky nejsou. Na dopravu do lázní a zpět si můžeš nechat napsat cesťák. Největší výdaje máme za nákup oblečení do lázní,plínek do vody atd. a samozřejmě to narůstá v lázních. Když není co délat, tak se jde na kafíčko, nebo na něco dobrého,

17 Eva | 6. prosince 2009 v 21:18 | Reagovat

nebo jedeme na výlet :) A když ti přijede manžel, tak se musí někde ubytovat atd.

18 Dana (s Betynkou) | E-mail | 7. prosince 2009 v 13:58 | Reagovat

Lucko, na těch šest týdnů, co se jezdí nejdýl to vyjde na 5040,- poplatky, ale je to tak, jek píše Eva - příprava na lázně - oblečení, pleny, cesta, tam výlety, sem tam něco koupíš dobrého, ubytování manžela a tak...To je pak přece jen znát. Ale je fakt,že lázně stojí za to.Byly jsme s Betkou 2x v Jánkách a teď v lednu znovu zažádám, aby nám to tak na červen vyšlo.(opět do Jánských, jsem s nimi naprosto spokojená,super - a hlavně ubytování jen s dítětem)My máme lázně na hypoton.syndrom,diparézu a vrozenou vadu nožek, ale Jánky ti napíšou i na bronchitidy a častou nemocnost a tak.Fakt má Ninuška tak dobrý držení těla? Nebo co ty dýchací cesty, musím říct, že do Jánských to dostane snad každý a žádám jen svou pediatričku-ta vyplňuje papíry pro pojišťovnu.Tak hodně štěstí.Bylo by super,kdybychom se tam potkaly  :-D

19 Eva | 7. prosince 2009 v 14:34 | Reagovat

My byly v Jánkách čtyřikrát. Opravdu to za to stojí. Člověk aspoň na čas vypustí z hlavy každodenní starosti, má si s kým popovídat a vyměnit zkušenosti. Je to takový očistec :) My si budeme podávat žádost v lednu nebo únoru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama