Srpen 09 (19. - 31. 8.)

2. září 2009 v 14:30 | Tuška |  Fotodeník
19. srpna
_____________________________________________________________________________

Je čtvrt na 8, mámu už jsem sice definitivně vzbudila, ale pak se mi to nějak rozleželo a ještě tak 20 minut jsem se rozvalovala po posteli. Máma se mě sice snažila dotlačit na nočník, ale z vyhřátého pelíšku mě jen tak nedostala.
Pak byla vzteklá, že plenka je horká a v nočníku prázdno. Jako by to nebylo jedno, kam to udělam, ne?


20. srpna
_____________________________________________________________________


Dnes ráno opět zkouším viset hlavou dolů a je to teda bezvadný.

Táta se snaží na mě vyloudit pusu, jenže mě se nechce hned s každým vočamtávat, tak to řeším ručně a stručně - jak je mým dobrým zvykem, rozdávám pohlavky.Táta pořád loudí, aspoň se na něj usměju, ať má radost.Odpoledne jsem s mámou řádila v bazénu u tety a strejdy. Bylo to úplně super! Krásný počasí, perfektní voda, velkej bazén! Škoda, že se nám nevejde do bytu, to by bylo žúžo.
A k večeru jsem to zapíchla u babi s dědou. Byla tam teta Raduš se svou sestrou a její Natálkou. Tý byl v lednu rok. Je sice malá, ale šikovná! Fakt. Leckdy víc než já!
Naty se taky koupala. Akorát že v podstatně menším bazénku. Tady ležíme na dece a relaxujem.


21. srpna
____________________________________________________________________


Šla jsem s mamčou na prochajdu , ale když jsme vyšly, začalo pršet, tak jsme se musely vrátit pro pláštěnku!
22. srpna
_____________________________________________________________________

U babičky v obýváku se do mě mamka snaží narvat kousek chleba, drobet jsem si kousla. Ale už nechci!!! Člověk jim podá prst a oni by hned urafli celou ruku!Po svačině jsem musela makat jak barevná. Pardon, nejsem rasista, to mi nějak ze zvyku ulítlo.

Takže házíme s mámou tvary a kuličky do krabičky,vkládáme kalíšky do sebe,

navlíkáme velké tlusté kroužky. Ty se mě líběj, ale jde to s nima hůř.Zato tyhle malý hubený kroužky od záclon mi někdy i docela jdou. Ale musím mít náladu a tu většinou nemám :o)
23. srpna
_____________________________________________________________________


To jsme u prababičky na návštěvě, ona má pozítří narozeniny. Ale byli jsme jí popřát už dnes, v neděli, aby to nebylo den před pohřbem.
Jo, to vlastně nevím, jestli víte, že můj pradědeček umřel! Těšila jsem se, že do mě zase začne děda dloubat, ale už se prý neprobudil z tý operace. Tak jsem z toho smutná.
Ale to mi přeci nezabránilo v tom, abych si dělala dobře tím, že hladím různé příjemné povrchy. Tátovo chlupy to sice nejsou, ale strejdova skoro vyholená hlava je taky dobrá.
Já jsem si to ale pokazila, protože jsem ho do ní začala kousat a to se mu nelíbilo. Když ono to tak svádí!!!Když mě strejda (jako maminčin brácha) nenechal omakávat a okusovat mu hlavu, přešla jsem k babičce.
Dělám teď pořád "nahoru a dolu". Hrozně mě baví se koukat na svět obráceně, hlavou dolů a vidět vše vzhůru nohama. To je teď moje činnost číslo jedna, možná mě to baví skoro víc než "kvedlání".

Najednou mi nevadí ani cizí lidi, chodím za nima a lezu jim na klín, aby mě spouštěli hlavou dolů. Aspoň na něco jsou dobrý, ne?
Strejda už mi odpustil. Tak aspoň "nahoru a dolu" mi dovolil u něj dělat.
To víte, on je mistr světa a Evropy v kick-boxu, tak si to s ním nechci rozházet, abych ještě nějakou třeba neslízla, že jo :o)Nakonec mě celá ta sešlost tak zmohla, že jsem si zalezla do koutku a povalovala se po bobíkách.


24. srpna
_____________________________________________________________________

V pondělí byla u babi zase Natálka s tetou Raduš a její mamčou, tak jsme zase vyzkoušeli bazének. A pěkně jsme se tam vyřádily!!! Dokonce i s velkou Anetkou!Teď tady chvilku odpočívám, ale většinu času jsem vylejzala z bazénku a nalejzala do něj zpátky. Nějaký přelejvání vody mě neinteresuje, ale "dovnitř a ven", to je právě ono.


Večer už v pyžamu jsem našla schovaný ovladač na TV a hned jsem ho zase začala ochutnávat. NAši si asi myslí, že jsem úplně pitomá a neprokouknu ty jejich skrýše! Musím rychle, než si toho všimnou a zase mi ho seberou. Já ho totiž ochutnávala tak intenzivně, že je spodek celý rozkousaný a už nejdou ani vyměnit baterky, takže až dojdou, naši budou mít smůlu :-D
25. srpna
_____________________________________________________________________

Dnes je Den P. To znamená pohřeb.
Mě neměl kdo hlídat, protože tam všichni šli. Trochu mi bylo líto, že mě chtějí někam odložit a ani se s dědečkem nemůžu rozloučit.
Ale mamka má pravdu, asi bych to nevydržela celý. A mě když něco začně nebavit, tak i když je to fakt blbý, začnu prostě křičet a výskat a utíkat a to bych to dědečkovi vážně celý zkazila.

Já si ho prostě budu pamatovat tak, jak jsme ho viděla naposledy, a basta.

Nakonec jsem tu dobu trávila u Kubíka a jeho maminky Martiny. A bylo to dobrý. Teta se přede mnou pojistila, protože mě zná (mám na mě taky všechno práskne) a zabarikádovala kytky za stolek.
No sice jsem nemohla rozhazovat hlínu po pokoji, ale i tak to bylo perfektní. Kuba je dobrej parťák, i když mu to moc nedávám najevo :o)Taky jsme šli na zahradu, to přišel i Adámek a Filípkem a jejich mamčou za náma. Tam nás bylo všude plno. Já jsem se nakonec pěkně zmazala, až mi teta musela půjčit Kubovy tepláky a ponožky :o)
Tady jsme s Adámkem - to je proti mě sice malý pívo (je mu rok a pár měsíců), ale zájmy máme stejný, tak je to dobrý.


Odpoledne jsem pak už s našima vyrazila k tetě a strejdovi, kde se sešla celá naše rodina po pohřbu, včetně babičky.
Naštěstí se mnou táta dělal "nahoru a dolu", tak jsem to tam tetě ani moc neumazala a nepolila.


Pak jsem sice dostala jeden rychlej záchvatek, ale po prospání jsem zase byla v plný síle, že jsem se s ostatníma přesunula ven, a s dědou a se strejdou Pepou jsem si zaplavala v bazénu. No hele, málem mi nestačili!!! :o)
26. srpna
_____________________________________________________________________

Ve středu přijela teta Mili (taťkova sestra) z Prahy. Mamka ji hned využila a zatímco myla nádobí, teta mě nakrmila. Je to hodná teta, tak jsem u toho nedělala ani žádný velký kejkle. No a navíc mi dávala můj oblíbený jogurt :o)28. srpna
_____________________________________________________________________________


Po ránu se mi zase nechtělo vylejzat z vyhřáté postele, a tak jsem se opět rozvalovala po našich posteli. Ta moje je malá, ale jejich! Tam je pane rozlet!
Na svačinu mi mamka dala jogurt. Svlékla mě do plenky, zavázala kolem krku bryndák a odešla. Prý ať ukážu, co ve mě je, ať se nakrmím sama.
To mě teda pobavila. Já sice lžičku dám do pusy, ale nabírat???!!! To si snad dělá ze mě srandu, že si mám nabírat sama! Ani ruku mi jako nepovede?!

To se ještě uvidí! Myslím, že už to zase dlouho zkoušet nebude. Já jí ukážu, jak se jí jogurt ;o)
Po dokonalé svačině mi dala aspoň triko, ať neběhám po bytě skoro nahá a já si šla hrát do pokojíčku. Tak jsem se nad flaškou vody nějak zamyslela ...
30. srpna
_____________________________________________________________________


Koukejte, že "nahoru a dolu" opravdu miluju. Hned po ránu to táta se mnou musí nacvičovat!


A tohle je moje první oblíbené místo - vše je tam nadosah - gauč na kvedlání, záclona, žaluzie, lampa a navíc je to ve výšce. No není to ráj?

Jen naši na to mají jiný názor :o(Tohle je moje druhé oblíbené místo. Křeslo na kvedlání, pěkný rozhled, když se postavím a co víc - dvířka od baru občas nejsou zavázaná ...


No a zase nahoru a dolu.


Protože je teprve dopoledne, ukážu se vám i normálně na zemi. Taky po ní občas chodím :o)


No a tady opět - nahoru a dolu! Dokonce ve výšce mě táta musí držet, to je teprve něco!


Odpoledne se rochám u dědy na farmě v písku. Máma to oblečení všechno bude muset hodit večer do pračky. Opravdu ji nešetřím, jak říká. No, ale proč bych měla? Víte, jaká je to paráda, zabořit se celá do písku???!!!Večer mě mamka celou pořádně umyla z toho písku, dokonce i vlásky. Já si mezitím, než přichystá kartáček na zuby (fuj!), trochu spravím chuť s hřebenem.
Tak a dobrou noc. Už mám toho za celý den dost, odneste mě prosím do postýlky.
31. srpna
_____________________________________________________________________


U babi na farmě si hraju v bazénku, i když v něm není voda. Moc mě baví ho pořád přelejzat a válet se v něm.
Pak mě taky baví ležet v travičce. Klidně může být úplně suchá, jak ji dávaj ke stromkům živého plotu, když děda poseká.Ráda si zalézám do všelijakých zákoutí, aby na mě nebylo vidět. Ale máma má ostříží oči, asi se bojí, že něco vezmu do pusy - to víte, zvyk je železná košile.


A zase ten bazének na sucho! To je lebeda :o) 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana C | Web | 3. září 2009 v 22:36 | Reagovat

Krásně si hrajete holky. No a ten taneček s jogurtem...bomba. :-D Štěpka taky miluje být pořád vzůru nohama. :-!  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama