Hurá!!! Konec s epilepsií (prozatím)!

22. srpna 2009 v 21:52 | Tuška |  Epilepsie
Takže vážení, právě jsem přeložila poslední větu, poslední slovo a udělala poslední tečku za mými překlady o epilepsii.


A myslím, že to bude na dlouho! Slíbila jsem, že to do konce prázdnin udělám a slib jsem dodržela, i když s vypětím všech sil.
Strávila jsem nad tím desítky hodin, ani je radši nepočítám, ale opravdu jsem se dopřekládala do finále. Tzn. - mám tu všechny typy záchvatů a typy epieptických syndromů, které jsou popsány na super stránkách www.epilepsy.com . Určitě to nejsou všechny typy, které existují, ale je jich dost.

Zároveň jsem s politováním zjistila, že to byl úkol téměř (možná úplně) nad mé síly, obzvlášť ty závěrečné kapitoly.
Nejsem dostatečně jazykově odborně vybavena, abych to přeložila na úrovni. Je fakt, že jsem si mohla sednout a na netu další hodiny a hodiny hledat v naší odborné literatuře, co by se ke kterému výrazu v angličtině hodilo v češtině. Jistě by to bylo profesionální.

Omluvte mě, nejsem tedy profesionál.
Bohužel jsem na to už neměla sílu, čas a trpělivost, a tak jsem odhadovala, typovala a "čarovala". Výsledek jste si mohli přečíst.
Myslím, že odborník by se chytal za hlavu, ale laik jako já tu možná ty úplně základní informace najde.

Dál platí výzva, že pokud se tu najde někdo, kdo rozumí této oblasti a najde výrazivo, které nemůže přejít, určitě mi napište!!! Ráda cokoliv opravím, jen vědět jak!

Na závěr snad jen taková úvaha do budoucna.
Myslím, že OBČAS přeci jen něco zajímavého z těchto anglických stránek přeložím. Ale už to rozhodně nebude nic tak komplexního, dlouhého a závazného .

Doufám jen, že to možná někomu k něčemu bylo.

Já sama jsem si například ujasnila, co má moje dcera za záchvaty, oznámila jsem to neuroložce, dokonce jsem jí přečetla úryvek a ona souhlasila, ačkoliv předtím je považovala za jiný typ. Myslím tedy, že už sama tehdy věděla, že to není to, co myslela zpočátku, jen mi to prostě neřekla.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silvie | Web | 22. srpna 2009 v 22:26 | Reagovat

Luci, klobouk dolu. Jsi moc sikovna, ze jsi to prelozila. A opravdu si ve tvych prekladech kazdy najde to svoje, co potrebuje vedet, ujasnit si. Jsi fakt jednicka.  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama