Postřehy z dovolené (34)

30. července 2009 v 22:05 | Tuška |  O životě (bez Ninušky)
Minulý týden jsme s manželem byli (snad poprvé - protože návštěvy rodičů, i když v cizí zemi, nepočítám) spolu na krátké dovolené. To už samo o sobě byla událost.

Ještě větší událostí pro mě v současné době bylo to, že jsme na té dovolené byli bez Ninušky. Ta zůstala doma pod pečlivým dohledem prarodičů.


Já jsem z tohoto faktu byla trochu rozpolcená - na jednu stranu jsem se strašně těšila, že chvíli nebudu muset být ve střehu, co a kde právě dcerka provádí či jestli se takhle divně tváří, protože chce, nebo protože má záchvat; že se budu moci najíst v klidu a najednou, nikoliv na eptapy; že se budu moci vyspat bez toho, abych uprostřed noci uspávala Nindu; že budu moci jít s mužem do restaurace na večeři; že se prostě budu moci (na chvíli) zase jednou starat jen sama o sebe.

Na druhou stranu jsem se bála, jak to všechno doma s Ninou zvládnou, jestli se jim do ní podaří nacpat antiepileptika, jestli Nina nebude mít záchvat, jestli si mamka poradí s koupáním (máme to v koupelně hodně blbě řešené), jestli se jim podaří do ní naštochat aspoň trochu jídla, ... a taky že se mi po ní bude hodně stýskat.

Realita byla taková, že jsem pokaždé, když jsem viděla nějaké malé dítě, jak na tahuje ruce po své mámě, začala slzet. Každý večer v sedm mi mamka měla nakázáno volat (protože ona to má po sedmé zadara) a převyprávět celý den - nutno dodat, že tento závazek svědomitě plnila.
O Ninušce jsme s Petrem (manželem) stále mluvili, vzpomínali na ni a přemýšleli, co asi právě dělá.

Také jsme ale zvládli spoustu pamětihodností, které bychom s ní určitě neprošli, přinejmenším ne tolik. Opravdu jsme při tom měli onen "klid", po kterém doma tak často toužím, a mohli jsme nerušeně naslouchat průvodcům.

Jedním z výstupů naší dovči tedy je, že jsme si svým způsobem opravdu odpočali a mohli jsme na chvilku řešit jiné problémy, než ty "domácí".

Další věc, kterou jsem si tam bohužel potvrdila, je, že jsem strašná troska!
Nevydržela jsem chvíli šlapat - hned mě bolela záda! A to i přesto, že jsem tam nemusela přenášet Nindu.
Záda mě bolela v bederní oblasti - říká se tomu v kříži? A to víte, všechny hrady a zámky na větším či menším kopečku ... a já vždy jazyk na vestě.
No a na závěr mě dorazila naše středeční túra, která se značně protáhla. V ten den jsem si fyzicky sáhla na dno. Je to tedy ostuda, že mě odrovná 20 km, i když v pařáku. To mě nutí se nad sebou zamyslet.

I moje mamča mě "podržela", když jsem si jí stěžovala, jak to bylo hrozný. Ona se mnou tedy soucítila a najednou povídá (nožná i směrem k sobě): "To víš, taky by se člověku jinak šlapalo, kdyby měl 20 kilo dole". A je to fakt, jednak kila a jednak musím pořešit nějaký ten pohyb, kterému bych se mohla věnovat. Jinak z člověka bude za chvíli invalida.

A ještě jedna věc - abych se cítila dobře, by bylo fajn. Nejen však kvůli sobě! Na koho přeci spoléhá Nina? Kdo bude ten, kdo musí být fit, aby jí byl k dispozici? Samozřejmě, že jsem to já (a taťka). Tak i proto ...

Dále jsem si z dovolené dovezla spálená ramena a dekolt. Ale opravdu dost. Teprve dnes cítím, že už to skoro necítím - a to jsme doma už přesně týden!

Jen letmo bych chtěla zmínit, že jsem u večeře občas nadhodila i témata týkající se Ninušky, na která doma není nějak čas a odvaha.
Ne že by manžel nadšením tleskal nad tím, co jsem si to zase vymyslela, ale aspoň zjistil, o čem já přemýšlím, zjistil (snad) podstatu toho, o čem doma občas melu, ale není čas to všechno vysvětlit podrobně.
Takže tohle je celkem pozitivní výstup, i když úplně pozitivní bude, až se mnou bude ve všem souhlasit!

...

Dnes mi připadá, že už to je hrozně dávno a přitom je to teprve týden ... Člověk zase vjel okamžitě do svých vyjetých kolejí, ale přeci - něco je jiné - máme totiž pár nových, neotřelých zážitků, na které můžeme zavzpomínat a těšit se, že třeba příší rok ...

Tak já jdu vzpomínat za Petrem, zrovna mi nalil skleničku červeného. Mějte se!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama