Naše první dovolená :o) (33)

17. července 2009 v 23:52 | Tuška |  O životě (bez Ninušky)
Naše první dovolená ... nás teprve čeká. Odjíždíme tuto neděli a vracíme se ve čtvrtek. Trávit ji budeme v Českém Krumlově, v jednom malém penzionku na okraji města ... A pozor! Ninuška s námi nejede! Čili - budeme tam spolu s manželem sami, jako kdysi.


Když říkám, že nás naše první dovolená teprve čeká, tak to myslím do slova a do písmene. My jsme totiž za svobodna i potom za vdana a ženata jezdili každé léto jen a pouze do Rumunska k manželovým rodičům!
Ten první rok, kde jsme se v podstatě seznámili, to byla děsná romantika - dlouhé letní večery a noci, snaha o to být nenápadní, ... nenápadní jsme zůstali asi tak dva dny, než všichni čtyři Petrovi (manžel) sourozenci prokoukli situaci. Za pár dnů ji prokoukli i rodiče.

Každopádně romantické bylo chození na kadibudku místo na záchod, který tehdy ještě neměli, romantické bylo, že když jste se chtěli vysprchovat, museli jste nejprve nanosit vodu do kotle a zatopit pod ním, romantické bylo, že když ve čtyřicetistupňovém vedru maminka vařila a pekla na kachlové plotně s pláty bylo v kuchyni asi tak sedmdesát stupňů Celsia - prima sauna...

Když jsme tam trávili asi čtvrtou dovolenou, už mi to vše tak romantické nepřipadalo - spíš naopak.
"Nejslavnější" dovolená ale proběhla, když jsme k rodičům vyrazili i s naší Ninuškou, tehdy rok a čtvrt starou, a samozřejmě se všemi sourozenci. Rodiče si velmi přáli malou u nich pokřtít. Křtiny proběhly i následná oslava a bylo to pěkné.
Jen já jsem na konci této dovči manželovi sdělila, že to bylo naposled, co jsme tam jeli se všemi sourozenci najednou (3 totiž žijí už léta v Čechách stejně jako Petr, nejmladší brácha -od loňska ženatý zůstal doma s rodiči). Každý z nás je už dospělý, každý z nás má patent na rozum (včetně mě :o) a docházelo tak ke zbytečným neshodám.

Navíc, a to jsem nesla hodně těžko - mi téměř nikdo s malou nepomohl, ona tenkrát zrovna začala chodit, tam je terén vyloženě kopcovitý - i kolem domu, vypustit jsem ji samotnu vůbec nemohla. Petr, který mi normálně doma pomáhá, měl tady najednou spoustu práce stejně jako všichni ostatní, včetně rodičů.
Jistě, na hospodářství je práce pořád a pro každého. Jenže docházelo k tomu, že já si nemohla dojít ani na tu kadiboudu, protože mi neměl kdo na chviličku pohlídat Nindu!

Jednou jedinkrát jsem jela na půl dne na výlet do krajského města s holkama (švagrovýma) a Petr hlídal. Když jsme se vrátily, bylo znát napětí - všichni chlapi makali a on ... se šmrdolil s Ninuškou!
No tak se už pak žádný další výlet nekonal.

A tak jsem tedy požádala Petra, abychom taky někdy jeli někam jinam. Já vím, že je to pro něj těžké, že se s rodiči vidí vlastně jednou za rok. Ale na 2 dovolené ročně prostě nemáme.
Letos se to ale pěkně šiklo, protože maminka tu byla v lednu na návštěvě a navíc tu oba rodiče byli v červnu na promoci mojí švagrové - Petrovy sestry. A tak jsme se rozhodli, že se pojede jinam!

Ještě se musím vrátit k tomu, jak jsem byla vystresovaná z pobytu tam s Ninuškou.

Skládám tady hlubokou poklonu Petrově mamince, že v tomto prostředí dokázala vychovat 5 dětí a hlavně, že všechny přežily!!!
Já měla pocit, že Ninu pustím z kopečka, ona se pokoulí dolů a pod kopečkem ji najdu po smrti. A to jsem v podstatě nemusela nic dělat! Zato jejich mami pořád vždycky makala na hospodářství - dojila krávy, děalalo se seno, pásly se krávy, sázely, okopávaly a vybíraly se brambory, nějaká ta zahrádka, prasata, slepice, kachny, ... :-O

A tak se těším.
Že budem letos sami (bez příbuzných), že budem pro změnu ve městě s velkým cestovním ruchem, dokonce se i trochu provinile těším, že budem bez Ninušky (ale vždyť je to jen 5 dní! A bude v dobrých rukou mojí mamky!).
Jak řekla jedna moje kamarádka, sice na ni budem pořád myslet, ale protože tam nebude, tak prostě budem muset relaxovat - nic jiného nám nezbyde.

Taky mám pocit, že potřebujeme s Petrem tak trochu "utužit vztahy", probrat věci, na kterých není při běžném provozu čas (stejně se bude většina týkat Ninušky), a tak ...

Držte nám palce, ať to dopadne!
Ať je Ninda v pohodě, ať jsme v pohodě my, ať jsou v pohodě naši ... a ať je v relativní pohodě i náš děda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Renata | E-mail | 18. července 2009 v 20:41 | Reagovat

Ahoj Luci,přeji vám krásnou romantickou dovolenou!!!

2 Jana C | 21. července 2009 v 12:45 | Reagovat

Užijte si to. Je to opravdu zasloužená dovolená. ;-)

3 Gábi | E-mail | 24. července 2009 v 7:13 | Reagovat

Tak tě vítám po dovolené doufám,že jste si ji romanticky užily.Takovou dovolenou jsi potřebovala,aby jsi nabrala novou energii. :-)Přeji kkrásný den Gábi.

4 Tuška | E-mail | Web | 24. července 2009 v 23:19 | Reagovat

Díky, Gábi!  :-)

A díky holky, docela jsme si to užili, až na ty spálený záda a dekolt!  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama