Červenec 09 (11. - 26. 7.)

28. července 2009 v 1:21 | Tuška |  Fotodeník
11. července

Nechce se mi vůbec vstávat po odpoledním spánku, máma mě budí už půl hodiny a jen se vždy obrátím na bok a spím dál ... Mám sice problémy s usínáním, ale když už jednou usnu, tak pořádně. To platí i o večeru - proto mě máma budí, abych večer nějak kloudně usnula.
12. července

Křičím na hrnek, který je prázdný. A tak taťka honem honem dělá pitivo. Ale já naše prý děsně honím! Pokřikuju a všechno je mi prý pomalu.

Takhle už natahuju ručičky na hrníček. Šup šup, dej mi to, táto!


A tady konečně úleva, vytoužený drink ... !

Ten den jsem naposledy focená ještě s dlouhými vlásky, zítra jdu k holiči ...13. července

Nu a nový letní sestřih je na světě, tak se pořádně koukněte, jak mi to sekne! Mám tam sice trochu zuby, ale za to paní holička opravdu nemůže, to já jsem tak třásla hlavou , i když ona se moc snažila.


V pět odpoledne jsem vytuhla. No nazdar, to si zase se mnou máma večer užije!

V půl osmý večer už zase skoro usínám ... tak to teda máma vidí špatně - prej asi usnu až o půlnoci.14. července

Dopoledne přišla na rychlou návštěvu babička s dědou. Děda je borec ... nasmějem se spolu. Ale babča taky není špatná. Hlavně když chci pospávat a zpívat písničky!


Když odešli, ukradla jsem mámě a tátovi kartáčky a pořádně jsem si s nimi vyčistila chrup.

Pak jsem se šla pomazlit s mamčou !Táta trochu žárlil a tak jsem dostala naplácno plácačkou, kterou zabíjel mouchy ...

Odpoledne kolem pátý jsem dostala po dlouhý době chuť na jablko. To se naši diví - trošilínku začínám zase jíst. Asi už mi ten encephabol vyprchává z těla, nebo co to máma říká.
Večer kolem 7 ještě jedem za babi a dědou na farmu. Jsou se strejdou a máminým malým bratránkem Martinem na louce a balíkujou senáž. Já se nechávám nosit od táty. Ale taky se chvílema proběhnu!
Nejlepší posezení je tátovi (ale někdy i mámě) na ramenou.15. července

Dopoledne mi máma zkouší zase sluneční brejle. Doma je zahazuju, ale pak se máma div nezbláznila, když jsem si je venku nechala a došla jsem s nima až k prababičce a pak zase zpátky. Prej jsem hvězda, říkala.


16. července

Kolem 4 se zase povaluju a máma má strach, že takhle dlouho usnu.17. července

Dneska dopoledne jsem byla u kámoše Filípka. Běhali jsme po hřišti a já jsem neposlouchala mámu vůbec. Filípek mě hlídal, abych něco neprovedla. Je to pašák.
A máma mě naštvala, protože zapomněla vzít foťák!! A tak nemám z toho hezkýho dopoledne ani jednu fotku. Asi by to, mámo, chtělo začít s Ginko bilobou.

No a tady už zase večer nemůžu zabrat!

Chudák máma - prý. Tohle je tak kolem půl 9.

Tady koukám na Krause. Mám ráda ten jeho humor, víte ...
No, trošku se mi chce jako spát, ale zase ne tak moc.
Tady už jsem přeci jen ospalejší - taky už je skoro 10. Máma je zas na prášky. Chápete to? Tak ať si nějaký vezme, ne?No a tady už asi ve čtvrt na 11 fakt usnu. Mami, už mě můžeš odnést k vám do postele.


19. - 23. července

Období, kdy naši byli na dovolený nemám vůbec zdokumentovaný, protože babička to focení se mnou prý vůbec nestíhala .

No nevim, já měla času dost. Měla mi ten foťák půjčit. Každopádně jsem vždy dopoledne byla doma, to mě hlídala prababička a babi jela domů uvařit, aby děda neumřel hlady. ¨

Odpoledne jsme byly vždycky u nich na farmě, kde se mě babi po obědě, kterej jsme stejně nejedla (a ani jsem jim neskočila na ty jejich fígle, jako že mi ho nenápadně dají do kelímku od jogurtu - si asi myslí, že jsem úplně blbá, nebo co .), snažila uspat - marně.

Večer jsme pak zase šly k nám domů. Protože jsem ale chodila zásadně spát v 11 hodin v noci - babi z toho taky byla nějaká špatná - (Já to teda nechápu, vždyť s nima prostě chci bejt co nejdýl, ne?), tak jsme si ráno přispaly. Spala jsem běžně do osmi i do půl devátý!
Z toho zase byla nějaká špatná máma, že prej to mám nějaký zpřeházený nebo co, já nevim, co furt všichni plaší!?

Dokonce jsem jednou jela i na vejlet - když jela babi s prababičkou a tetou do nemocnice za pradědou - on tam prý furt spí. A jsou z toho všichni nějaký přešlí - to je divný, mě zase furt nutí, abych spala, když se mi nechce.
Vždycky jsem s někým chodila venku, dovnitř jsem totiž nesměla. Ale to mi ani nevadilo, vždyť jsem tam každou chvíli.

Pak mě taky jednou hlídala druhá teta, aby mohla babi s ostatníma za pradědou. To byla taky zábava. Skoro jsem jí usnula, ale neměla jsem s sebou dudlíčka, tak z toho nic nebylo!

No ale když máma s tátou přijeli, tak jsem k nim hned neběžela je vítat. Sice se mi po nich už fakt stejskalo, ale ať si nemyslej, že za to, že mě tu nechali, se jim vrhnu hned kolem krku! Já taky chtěla na dovolenou, ne?
No ale moc dlouho jsme to trucování nevydržela - jsem holt měkká. Přece jen jsem se pak nechala vzít do náruče a pochovat. A pak jsme mámě na rukou dokonce usnula. A bylo to pěkný .

No a teď k tý jejich dovolený - aby ty dni tady nebyly úplně bez fotky, tak jsem mámě dovolila, aby sem dala pár, ale opravdu pár těch jejich fotek. Jen taková jako ukázka, kde byli.

Neděle: Odjezd, po cestě do Českého Krumlova se stavěli v Holašovicích, což je vesnice - kulturní pmátková rezervace - ve stylu selského jihočeského baroka.


Pak stihli i krumlovský zámek a hrad. Taky si prý vylezli na věž.

Pondělí: V tento den je všude jinde zavřeno, ale na zámku v Hluboké nad Vltavou je otevřeno, takže tam strávili skoro celý den. Táta si vylez i na věž, ale máma si prý dala radši dole zmrzlinu a počkala na něj. Prý jí jedna věž už stačila.Kolem zámku Hluboká jsou i nádherné zahrady, stejně jako v Krumlově. Táta je fotil z věže.

Úterý: Naši vyrazili na hrad Rožmberk.

Pak to ještě spojili s okousek dál ležícím klášterem ve Vyšším Brodě.

Odpoledne pak ještě šli dorazit Zámek v Krumlově.

Středa: Pro naše nejčernější den celé dovolené, hlavně pro mamku. Ač program původně vymyslela, pak se proklínala.
Naplánovala totiž pěší túru z Č. Krumlova na zříceninu hradu Dívčí Kámen. Mělo to být "pouhých" 9 km tam a 9 zpátky. Navíc naši počítali s tím, že půjdou lesem.
V ten den bylo největší vedro - asi 35 stupňů. Cesta nevedla lesem, ale po asfaltce nebo v poli a slunce na ně prej děsně pražilo.
Navíc se jim cesta jen tam protáhla na 17 km!!!
Pak ještě 2 km do vesnice, kam je poslali z hospůdky Staré časy, kam se doplazili od Dívčího kamene, aby do Krumlova zpátky dojeli busem. Pěšky by to máma stoprocentně neušla.

Tohle je ta zřícenina Dívčího kamene.


Mamču aspoň něco rozesmálo - Meteorologická služba hradu Dívčí Kámen ze 14. století (prý je to ale fikce).

A tady je ta služba zblízka.


No a nakonec jsem mámu přemluvila, aby sem dala fotku toho, jak vypadala zhruba po 1. třetině túry. Jak vypadala na konci - to si radši ani nepřejte vidět!


23. července

Naši se vrátili z dovolené. Huráááá!

Hned, jak jsme přijeli od babi s dědou, si mě vyfotili na mém milovaném gauči.K večeru jsme šli navštívit prababičku a poděkovat jí za to, že mě taky hlídala.


A večer jsem mámě krásně usnula v 9 hodin. Babi nevěřila.

Takhle spím, to se nedivte. Naši se tam nějak holt musejí vtěsnat.24. července

V pátek jsme šli popřát navečer tetě k narozeninám. U nás už začala pouť a tak táta od nich běžel ještě do šumu, kde byl domluvenej se strejdou, se svým bráchou.


Já jsem tam u tety a strejdy leccos ochutnala.
Stavebnici, ...


... pudink, ...


... dokonce i meloun!25. července

No a konečně je tu pouť i pro mě, nejen pro tátu.

Je sobota. Naši pozvali na oběd babi s dědou, prababičku (za hlídání) a taky strejdu Honzu (tátovo bráchu).

Když jsem se trošku prospala po obědě, vyrazili jsme na pouť.


Naši měli trochu strach, jestli nekde vydržím. Loni si mě troufli posadit jen do houpačky a táta mě houpal. A to ještě trnuli, abych nevypadla!

Ale letos jsem je prý hrozně překvapila, jak jsem byla hodná a vydržela jsem ne různých atrakcích!!!

Tak třeba tady, na takovým malým kolotočku. To bylo tak pomalý, že jsem u toho normálně usínala. Ale dobrý. Musela jsem našim udělat radost, ne? Tak jsem se držela a neusnula jsem.

Houpačka mě trochu probrala. Tam mně větřík pěkně načechral vlásky!
Po houpačce jsme šli s tátou na autíčka. To měla máma drobet strach, jak to zvládnu. Ale bylo to úplně v pohodě.Pro dnešek stačí. Zítra je taky den.

Máma s tátou šli večer pak ještě sami (prý se strejdou s nějakejma kámošema), mě hlídala prababička. A zvládli jsme to skvěle. Usnula jsme jí dokonce v 10! Chtěla jsem totiž, aby měla taky chvíli klid.

26. července

V neděli dopoledne jsme vyrazili ještě jednou pouťovat. Tady mám taky jednu fotečku s mamkou.Už se mi chce zase spát. Vždycky, když mě vezmou na pouť, tak na mě přijde spaní.


Zkusili jsme zase autíčka a ty mě probraly. Dneska se mi to obzvlášť líbilo, až jsme mávala rukama a smála se úplně nahlas!
Máma se obětovala a vzala mě na Lochnesku. Měla trochu strach, abych jí prej z toho nevypadla, tak mě celou dobu držela. Ale stejně to bylo dobrý. Příště zkusím už i ten míč!
Klasika, houpačky jsme dali taky ještě jednou.A teď koukejte. Já zkušená jezdkyně z hipošky jsem absolutně v pohodě jedila na tomhle poníkovi. V duchu jsem si říkala: Pcha, každý úterý jezdím na velkým koňovi a bez sedla!!! Kam se na mě všichni hrabete!!!A jde se z pouti! Už mám toho hluku taky dost a zase se mi chce spát.


K večeru jsme zajeli za dědou a babičkou. Děda má na hlavě klobouk, co mu včera koupili naši na pouti! Sekne mu, co?


Najednou mi ho nasadil na hlavu! Týýý jo! Ale mně taky sekne. Škoda, je mi trochu větší.

S dědou je fakt sranda!

Trochu mu zkontroluju ještě farmu. Ochutnám sem tam něco. A hele děda mi nasadil i dřevěný korále, co dostal taky z poutě od našich.
Víte, já jsem mu je totiž nedávno přetrhla, tak proto mu je kupovali. Ale on si tam mezitím koupil taky, tak má nakonec dvoje! Aspoň mi jedny může půjčovat, ne?!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Renata | E-mail | 28. července 2009 v 20:18 | Reagovat

Luci,fotky i komentáře jsou špičkový!!Je vidět,že si Ninuška pouť užila!Jste skvělí rodiče!!!

2 Jana C | 31. července 2009 v 8:53 | Reagovat

Krásná dovolená. Musím přiznat, že plánovaná tůra na Dívčí Kámen mě dostala. :-D To se mi to směje, ale asi to bylo pěkně úmorný. :-x Nový letní účes Ninušky je moc šik. Kočka! :-) Stihly jste toho spousty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama