Červenec 09 (1. - 10. 7.)

17. července 2009 v 0:24 | Tuška |  Fotodeník
Jak jsem se zavázala minule, budu fotodeník vytvářet postupně, po několika částech a nikoliv na jeden zátah, aby to nebyla taková "práce", ale spíš zábava. Takže začátek července ...


1. července

Vyrazili jsme všichni do Domažlic do nemocnice. Byla jsem tam objednaná s Ninuškou k primářovi z rehabilitačního oddělení, kam chodíme cvičit vojtu. Chtěla jsem, aby se na ni podíval a napsal nám poukaz na zdravotní botičky - doporučila nám to naše spec. pedagožka a odsouhlasila rehabilitační sestra.
Domluvili jsme se, že se tam s Ninou zastavím, až tam budou protetici, aby jí změřili nožičku a napsali lékařovi kód pro pojišťovnu. On pak vypíše poukaz a já ho na VZP zanesu.

Tak doufejme, že to vše klapne. Prý bychom na ně měli mít nárok každé 3 měsíce - vyrábějí opravdu hezké (viděla jsem katalog)!!! A stojí např. ty naše celoroční (takové ty na jaro a na podzim) - 1145 Kč, pojišťovna prý zaplatí 1000 Kč, takže my doplatíme jen ten zbytek!

No a tady nastupujem do auta. Je teploučko a Ninuš si vyrazila v šatečkách.V nemocnici "přivolává" výtah a "studuje", kudy se dostanem tam, kam chcem.
Domů jsme to vzali přes Kaufland.Odpoledne jsme se stavěli u strejdy v jeho novém bytě, táta mu pomáhal se stěhováním. Ninuš pěkně cape ze schodů.Večer pak nemohla usnout a ještě v 10 hodin byla plná elánu.
2. července

Tento čtvrtek jsme byli opět celá rodina na setkání rodičů s dětmi ve zdejším stacionáři. O děti se staraly paní učitelky a rodiče diskutovali s velice milou paní úřednicí z městského úřadu ze socálního odboru. Pak jsme ještě všichni relaxovali na zemi a uvolňovali si svaly. Byly to moc příjemné 2 hodiny.
Nejvíc oceňuju to, že jsme té debaty mohli zúčastnit oba i s manželem a o malou se nám starali. Nemusel s ní jeden z nás zůstávat dole.
Musím ale podotknout, že ji jedinou jsem celou dobu slyšela oknem. Všechny děti byly potichu, jen ona pořád výskala a křičela.Pak tam jedna paní učitelka přivedla pejska na canisterapii. K našemu úžasu se naše malá do něj úplně zbláznila!!! Pořád se na něj vrhala, až jsem měla strach, i když je cvičený.
Tady se mu snaží dostat do pusy a asi mu ji rozevřít nebo co.


Odpoledne pak NInuška šla na procházku s tátou. Pěkně si ji obul a vyrazili. Myslím, že znovu za strejdou. Já jsem běžela na pedikúru.3. července

Tady jsem Ninu s tátou fotila u okna přes střechy domů. Byli spolu dopoledne nakupovat v nedalekém krámku. Tato fotks je hodně přiblížená a oříznutá, jinakn by tam nebylo skoro nic vidět. Táta se táhne s minerálkama a Ninda mu to moc neulehčuje a sbírá klacíky.Z nákupu už jsou skoro doma.
Ninuška se v poslední době dost povaluje a polehává - po zemi, po gauči apod. Nevím, jestli je unavená, nebo jestli nějak nepůsobí nějaké ty léky ...4. července

Čekáme návštěvu - tetičky z Prahy. Přijeli za strejdou, který se tu zabydluje na oběd a na kafe potom zavítaly k nám. I se strejdou Honzou.

No a Ninuška už je oblečená na návštěvu.


Tetičky už jsou zde - Ninuška jim věnuje jeden velký úsměv.


No a to jsou ony tetky se strýčkem. Moje švagrové a švagr.

Příbuzní už jsou na cestě domů a Ninuška nám zase zmalátněla.


5. červenceOpět jsem se načančaly a chystáme se na nedělní oběd k našim na farmu. Ninda se ještě rychle párkrát odrazí, aby si nadělala na celé odpoledne.

U našich byla tuto neděli pouť, proto to pozvání (ne že bysme tam nikdy jindy nechodili , mami!)


Cestou nastává zádrhel - schody. Kupodivu. Na štěstí to brzo přejde.

Před barákem jako vždy musí Ninda utrhnou nějakou tu travičku ...

A kupodivu, docela pěkně reaguje na tátu, když ji volá, aby nastoupila do auta.

Takže připoutat a jedem!

U prarodičů to nejprve musí zase všechno zkontrolovat a pak teprve oběd ...


Na kafe k našim přijela i teta se strejdou a sestřenkou. Ninda vydržela chvli u strejdy sedět. Musel ji však uplatit lžičkou.


Bacha! Nina je nebezpečná! Nosí s sebou stále zbraň!
Tady to zrovna není, ale často má hlaveň této pistole strčenou do pusy, ruce za zády a jde s mručivou písničkou na rtech.
Už jsem ale pistoli byla nucená vyhodit, protože jsem zjistila, že je její hlaveň totálně rozkousaná a spíš by se s ní mohl někdo poranit.Večer šel táta na mecheche z práce a my s Ninuškou na návštěvu k prababičce. Byla už doma sama. Dědeček už byl v nemocnici a čekal na operaci.

Toto je před jejími dveřmi. Jak jdeme okolo nich, Ninda se tam okamžitě začne dobývat a je děsně rozhozená, že někdy babi není doma a my se tam nedostanem.
No konečně, babi, žes nás už pustila dovnitř! Sleduj, jak mi to jde pěkně samotný.
6. července

Pondělí. Nina je už dopoledne nějaká znuděná.

Odpoledne jedu do nemocnice za dědou. Zítra má operaci. Jedu s našima. Ninuška je zase nějaká utahaná. Nedali jsme ji po obědě spát, aby nám neusnula zase po 10. hodině.

A tak tátovi, který ji doma hlídal, usnula k večeru prostě na zemi.

Ten ji alespoň přenesl ze země na gauč. Prý spala asi půl hodiny, pak ji vzbudilo štěkání psa ...
7. července

V úterý jako vždy razí Ninuška na koníka. Je dnes šikulka, dokonce se chvílemi drží madel.

Ano, i takto se dá jezdit! S rukama dozadu.

Dokonce se můžeme i modlit či si upravovat vlasy.


A zase krásné držení!

Teď začala bít jakoby slabá, začala se pokládat na koníka ... nevěnovala jsem tomu zvláštní pozornost. Prostě si na něj lehá, jako už to udělala mnohokrát ...
Opět nahoru ...
A teď to přišlo...
Takhle si začala kousat ruce - to mě zarazilo a začala jsem ji sledovat ...

... zničeho nic dostala záchvat - na koni! To se nám ještě nestalo!
Fyzioterapeutka tomu ani nechtěla věřit, že se to nestává!

Ještě že jsem si toho všimla! Ty její malé jsou tak snadno přehlédnutelné!

A tady je již Ninuška u mě po záchvatu mi okamžitě usnula v náručí. Musela jsem to s ní dojít pěšky - abyl to ještě kus!
Na koníkovi alespoň dojela Anetka, která tam byla s námi. Fotila moje mami.


U našich, odkud jsme na hipošku jeli, pak NInuška ještě spala dál v posteli svých prarodičů.8. července

Jelikož nám byl přiznán průkaz ZTP/P, šli jsme hned po ránu zažádat o příspěvek na dopravu.
Fotka je focena před dveřmi našeho odboru sociálních věcí.
Nina se tam nějak rozhlíží ...Odpoledne přijela na návštěvu moje sestřenka Janina. Pokecaly jsme, pohrála si s Nindou. Táta nám vyklidil pole a po chvíli se šel natáhnout.
Bohužel tento den, ve středu, jsme se dozvěděli, že se dědeček nebudí z úterní operace.

9. července

Ve čtvrtek jsem s NInou vyrazila na měření nohou kvůli novým zdravotním botičkám. Opět nemocnice. Museli jsme chvíli čekat, než ma nás přijde řada. ...


... A to Ninu hrozně nebavilo a pořád mi utíkala po chodbě. Takto na 5 vteřin vydržela v klidu.


10. července

V pátek dopoledne jsme byly s Ninuškou na návštěvě za Baruškou, skoro tříletou holčičkou mojí kamarádky.

Holky si hrály v dětském pokoji. Ehm, ehm ... hrály je silné slovo. Baruška si hrála a pozorovala naší Ninu. Ta chodila po pokoji, brala věci do rukou a Barušce je okusovala. Navíc si jí vůbec nevšímala.

V poslední době Nina vůbec neregistruje a nevšímá si dětí. Absolutně ji nezajímají, jako by ani v místnosti nebyly ...Odpoledne se zase válela jako by byla strašně nevyspalá, dokonce sama vylezal na postel a tam měnila různě polohy a hledala tu nejvhodnější.
Většinou to je tak kolem půl 5., když po obědě nespí. (Protože neusne, nebo někdy ji nedáme schválně, aby usmula večer!)
Pak se zase probrala a dorážela na mě. Nechtěla abych fotila, ale abych si všímala jí. Asi.


Na večer jsem pak s Ninou jela k našim. Tam se několikrát musela zhoupnut! Podívejete se, ajk u toho zvrátila hlavičku a přivírá oči. Stejně jako při tom jejím kvedlání na gauči ... Cvíli se nám zdálo, jako by úplně usnula! Ale kdepak, jen si tak zřejmě zase navozuje nějaké pocity ... či co já vím!


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Monika | E-mail | Web | 19. července 2009 v 18:56 | Reagovat

Moc pěkné fotky i komentáře, Ninuška má prima tatínka, hezky se jí věnuje:-)
A gratuluju k průkazce ZTP/P:-)
Také přeji hezkou dovolenou ve dvou!
Monika

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama