Lapálie s "velkou stranou"

10. června 2009 v 22:14 | Tuška |  Videa
Ninuška občas mívá problémy s "velkou stranou". Proto provozuje ty své "indiánské tance", a proto je nemožné ji v těch chvílích udržet na nočníku :o(


Podařilo se mi ji při tom zachytit.
Trošku jsem váhala, zda se zrovna s tímhle problémem vytasit na světlo boží, ale vzhledem k tomu, že s Ninuškou toto téma spolu otevřeně "probíráme" a že i tohle je součást (vlastně všech) našich životů, uvědomila jsem si, že je zbytečné to považovat za nějaké "tabu".

Tyhle lapálie má více méně od malička. Trochu se mi zdá, že jsou lehce na ústupu.
Většinou je několik dní až týdnů "pohoda", pak přijde den nebo dva, kdy se "velká strana" nekoná, a den na to dochází k právě tomuhle "aerobiku" a "velkému tlačení", které probíhá během 24 hodin v několika etapách.
Další den už bývá většinou zase "pohoda".

Snažila jsem se vysledovat nějakou souvislost, ale na nic jsem nepřišla. Fakt je ten, že bere dvoje antiepileptika, ale nevím, zda ty mohou ovlivnit zažívání. Na druhou stranu, zácpu mívala i přetím, než je začala brát.

Když jsem začínala najíždět na GFCF dietu (na podzim 2008) a vysadili jsme mléko z jejího jídelníčku, vyapadalo to zpočátku velmi nadějně.
Pár týdnů Ninuška neměla žádný problém. Začínala jsem se radovat. I kdyby toto byl jediný pozitivní výsledek bezmléčné diety, stála by za to.

Bohužel, problémy se opět objevily a v určitých intervalech se vracely. Po 5 měsících (bez výsledku) jsme opět zkusili zpátky postupně zavést mléčné výrobky a hle, opět se zdálo, že problémy ustaly. Opět však jen na pár týdnů. A zase se vrátily.

Poté, co jsem vyzkoušela lněné semínko a jiné - v dobrém smyslu slova - zaručené potraviny, které většinou pomohly, ale spíš momentálně, než natrvalo (i když je fakt, že jsem na to trochu "lempl" a jak se udělalo dobře a chvíli to vydrželo, přestala jsem to tak intenzivně sledovat), jsem se už konečně rozhoupala, zašla do lékárny a zakoupila "Infants Dophilus" - probiotický komplex pro děti (od 2 do 15 let).
Teď jsem zvědavá na výsledky, nebereme to ještě moc dlouho, tak uvidíme. Doufám, že to zabere!

Mám otázku.
Kdo s tím má nebo měl problémy, probíhá(lo) to u vás podobně? Taky vám u toho dítě takhle skáče?
Můj předpoklad je, že kdyby si sedla (třeba na nočník), tak to musí být pohodlnější, než ve stoje, když u toho běhá a skáče. I když vlastně, ona si taky přitom sedá na bobek. Tak nevím...

Tady je tedy to videiko, ale mám to nějaký dlouhý!!! 8 minut! Tak se podívejte klidně jen do půlky, ono je to vlastně pořád stejný.
Vůbec se mi totiž nezdálo, že to tak rychle utíká, ten čas. Vemte si ale, že 8 min je natočeno, pak ještě minimálně 2 minuty Ninda pokračovala (tedy nejméně 10 min velké práce) a pak jsem v plence našla něco jako malou švestku.
Tak to mi jí bylo líto.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka | 11. června 2009 v 11:44 | Reagovat

Ahoj Luci, to lněné semínko musí být uvařené a nesmíš polevovat. Každý den, alespoň něco do polévky, když se na to vykašlu a dám Kristýnce jen odvar ze semínka v čaji (zalévám to vždy vařící vodou, když jí dělám v kastrůlku čaj), tak to moc nepomáhá. Nám to semínko pomohlo, minule jsem také polevila a nekakala celý týden, děs. Navíc je prý hodně zdravé a nemůže se s ním nijak předávkovat. Jinak vás moc zdravím, tento týden jsme u rodičů u Svitav. Lenka

2 Tuška | E-mail | Web | 11. června 2009 v 12:22 | Reagovat

Ahoj Lenko,
tak já Nindě to semínko taky většinou jen zalévám vroucí vodou a dávám jí ten odvar s čajem.
Teď jsem zvědavá, jak budou dlouhodobě působit ta probiotika a uvidíme. Možná se k němu zase vrátím. :-)

3 Máša | 11. června 2009 v 18:06 | Reagovat

Lenko, kolik toho lněného semínka dáváš a jak dlouho ho vaříš? U nás zabralo přidávání vlákniny.

4 Tuška | 11. června 2009 v 18:17 | Reagovat

Mášo, já dávám na odvar 1 polévkovou lžíci, ale do polívky nebo do kaše jsem dávala asi tak lžičku. Jsem zvědavá, co napíše Lenka. Jestli to není málo.

5 Lenka | 11. června 2009 v 21:01 | Reagovat

Ahoj na cca 1,5 l čaje dávám 1,5 polévkové lžíce. Nevařím to, pouze to zaleju a nechám luhovat společně s čajem. Snažím se, aby pak to množství v něčem snědla. Ale musíte to vyzkoušet, žádné množství by nemělo uškodit. Nevím, jestli je tento postup správný, ale u nás funguje. Se zácpou zápasíme od doby, co jsem začala K. přikrmovat. Také jí často dělám instantní pohankovou kaši, obsahuje hodně vlákniny a je to zdravé. Tak papa Lenka

6 Máša | 11. června 2009 v 22:04 | Reagovat

Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama