Groteska (28)

3. června 2009 v 23:50 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Kdyby to, co jsem včera zažila s naší Ninou, chtěl někdo nafilmovat, asi by se mu to nepovedlo tak hodnověrně. A kdyby i povedlo, většina lidí by si zřejmě řekla, že je to silně přehnané, že taková "komika" v běžném životě snad ani není možná.


S naší malou nemluvící dcerou, která navíc ani téměř nerozumí lidské řeči (ZATÍM!!!) je však možné vše.
Situaci, kterou hodlám vylíčit, by nám směle mohli závidět komici němého filmu Laurel s Hardym, ba dokonce sám Charlie Chaplin (jiné představitele filmové grotesky bohužel neznám).

Takže - přiblížil se čas koupání.
Když je doma manžel, hlídá nahatou Ninušku, která běhá po bytě, aby se někde třeba nevyčůrala a tak (ona se stejně většinou vyčůrá, naštěstí má oblíbené lino v chodbě a ne koberec v obýváku! ), než připravím v koupelně vodu na koupání.

Když má noční, hlídám si ji sama.
Většinou už je se mnou Níňa v koupelně, kde zkouším teplotu vody, abych ji co nejrychleji mohla šupnout do vany.
Tak tomu bylo i včera. Připravuju vodu s voláním: "Už to bude!" Pro jistotu se otočím, abych se ujistila, že Nina zase neukořistila mýdlo nebo toaleťák a nepochutnává si na nich. Vtom strnu, kam se hrabe mýdlo nebo toaleťák!

Naše Ninuška stojí uprostřed koupelny a mává kolem sebe štětkou na záchod! A já ji mám přitom tak pěkně schovanou za kýblem na vytírání!
"Nino! Polož to!!" Zařvu.
Asi se divíte, proč že to tak křičím. Já ale vím, že od mávání je už jen krůček k okusování a olizování. Brrrrr, jen ta představa mě děsí!
Zařvala jsem, zahodila hadici od sprchy do vany a vrhla se k Nině.
Vyrvala jsem jí štětku z ruky a za neustálého brblání: "To nemůžeš, to je fuj, to je ee", které naší malé bylo zjevně úplně putna, jsem ji umístila tam, kam patří. Zatarasila kýblem a otočila se zpět ke sprše.

Vtom vidím, jak z vany stříká proud vody. Sprcha, kterou jsem nezastavila, se ve vaně obrátila a voda crčí ven!
Se zaúpěním jsem se vrhla k vaně, abych zachránila, co se dá. Na štěstí to zdálky vypadalo hůř. Voda stříkala sice do výšky, ale ne tolik do dálky.

Začnu opět vylaďovat teplotu vody a koutkem oka sleduju dítě.
V jedné nestřežené nanosekundě Nina opět (nevím, jak, kdy a proč) vytáhne záchodovou štětku a opět s ní mává a "ta voda" z ní cáká a stříká. Už už ji dává k puse, že si jako pošmákne, když opět zařvu a vrhám se k ní, abych zabránila nejhoršímu.
Opět házím sprchu do vany, opět beru Nindě za jejích velkých protestů štětku a zaklízím ji.

Hned poté jsem popadla dceru, vyhodila ji z koupelny a zavřela za ní dveře. Ještě než se začala ve vteřině dobývat zpět, zaznamenala jsem s hrůzou, že se sprcha ve vaně opět obrátila a tentokrát ke mně nebyla tak milosrdná a proudy vody tekly po schůdkách do vany a vesele na podlahu.

S pocitem, že to je snad opravdu jen zlý sen, jsem zavřela vodu, popadla onen jako barikáda sloužící kýbl a hadr a začala jsem vytírat tu spoušť.
Ninuška však nelenila, vtrhla zpátky do koupelny a okamžitě zblejskla nyní už ničím nechráněnou, oblíbenou štětku. Vystartovala s cílem ji ukořistit, jenže já byla rychlejší.
Malou jsem, teď už opravdu vzteklá jako pes, pleskla po zadku, a opět jsem ji vyšoupla z koupelny, doufajíc, že než se sem opět dostane (dveře jdou špatně otvírat - naštěstí), už to budu mít vytřeno.

A opravdu. Začalo to vypadat, že už zbytek koupacích příprav proběhne v pohodě. Ninuška se usadila na záchodové předložce a začala ji rolovat. Já si otřela pot z čela, vylila kýbl a šla už konečně dopřipravit tu vodu, aby se malá mohla tedy vykoupat.

Nakloním se nad vanu, pustím pákovou baterii, kterou jsem prve uzavřela - a světe div se - voda ze sprchy vystříkne.
To by sice nebyl až takový zázrak, jenže jak sprcha ležela na dně vany, hadice se tlakem vody tak pěkně natočila, že mi voda chrstla přímo do obličeje a na ramena!

Já zalapala po dechu, pudově jsem zavřela vodu a omráčeně jsem chvíli zírala na dno vany - to snad není ani možný, proti mně se dnes všichni spikli!

Vzhledem k tomu, že opravdu nejsem kliďas, nahrnula se mi po pár vteřinách krev do tváří, strhla jsem ze sebe mokré triko a začala nadávat jako špaček - Ninuška Neninuška....

Závěrečná koupelnová fáze tohoto večera proběhla už v klidu a v pořádku.
Ninuška byla nakonec opravdu vykoupána, pouze za mých trochu "ráznějších" pohybů (koukala drobátko divně, proč že ji to máti koupe do půl pasu nahá). Taky byla usušena, oblečena do pyžámka a uspána. ...

Ale takovou grotesku jsem snad u nás doma ještě opravdu nezažila!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirka | 4. června 2009 v 0:07 | Reagovat

Škoda že vás holky někdo nenatočil. To video by se sem docela hodilo. :-D

2 Tuška | E-mail | Web | 4. června 2009 v 20:02 | Reagovat

Tohle video bych sem dát nemohla, protože by se lidi lekli mého "nevybíravého projevu".
Ledaže by to byl právě němý film! :-D

3 Tuška | E-mail | Web | 6. června 2009 v 13:10 | Reagovat

Jo, zapomněla jsem taky napsat, že jednu chvíli, už ani nevím kterou, Nina navíc ještě začaka zvedat prkýnko od záchodu s cílem umýt si v něm ruce.

Už vím, bylo to, když jsem jí podruhé odebrala štětku.

To je vůbec její specialita v poslední době. Tuhle jsem vběhla za ní do koupelny, kterou jsme zapomněli nedopatřením zamknout, a Nina ruce po lokty v záchodové  míse a ráchá se tam, jak na koupališti! O_O  :-D

4 Anny | E-mail | Web | 23. června 2009 v 23:47 | Reagovat

Záchod, to je Bártova specialita. Jednou jsem ho v mateřském centru nechala asi 20 sekund bez dozoru a šla se napít - byl fuč. Začali jsme ho všichni hledat - v šatně, herně, tělocvičně, pod stolem, nakonec jsme ho našli na záchodech, v  té poslední nejvzdálenější kabince, kde si pěkně potichu máchal ruce. Doma to dělá taky, pokud se mu podaří proniknout nepozorovaně do koupelny. Onehdá jsem se dívala na seriál Přátele a v díle, kdy Rachel instaluje bezpečností prvky do bytu kvuli malé Emmě, jsem objevila páku zabraňující otevření WC (viz https://www.onestepahead.com/pwr/product-reviews/4815/Household-Childproofers/Kidco-Inc/p/07035-Toilet-Lid-Lock.html). Zajásala jsem a vrhla se na internet - ovšem v Česku jsem nic takového neobjevila. Oslovila jsem pár prodejců, jestli něco takového nemají v nabídce - všechny to zaujalo, ale nic takového nemají, jen v jednom e-shopu mi doporučili univerzální bezpečnostní pásku (http://www.malewo.cz/obchod/n10-822.htm - je to takový sucháč, což mě na wc zrovna nenadchlo...).
Jinak ale příhoda pěkná:-)
Anny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama