Pervazivní vývojové poruchy II

13. dubna 2009 v 12:41 | Tuška |  Informace a podněty

Něco jsem konečně našla.
Zabrousila jsem na zahraniční webovky, když jsem v českém rybníčku nic neobjevila.
Tak se to tedy pokusím přeložit. Vycházím z těchto stránek: http://specialchildren.about.com/od/gettingadiagnosis/g/Autism.htm


"Definice:
Pervazivní vývojová porucha nespecifikovaná (PVPN?) (angl. Pervasive Developmental Disorder-Not Otherwise Specified (PDD-NOS)) je diagnóza související s autistickým spektrem.
Více informací najdete na Poruchy autistického spektra (PAS) (angl. Autism Spectrum Disorders (ASD))."

A tam jsem našla (jsou to většinou notoricky známé informace, ale mně šlo o zařazení té nespecifikované PVP):

"Definice:
Poruchy autistického spektra (PAS), někdy nazývané Pervazivní vývojové poruchy (PVP) (angl. Pervasive Developmental Disorders (PDD)), zahrnují řadu neurologických poruch, které se nejvýrazněji a nejnápadněji vyznačují určitým stupněm obtíží v komunikaci a mezilidských vztazích, stejně tak zahrnují nutkavé a opakované chování.
Termín "spektrum" naznačuje, že může jít o široké rozpětí projevů. Ti, co se nacházejí na "níže-funkčním" konci spektra", mohou být naprosto neschopni dostat se ze svého vlastního světa a někdy se v jejich případě mluví jako o tzv. "Kannerově autismu" (Kanner's autism).
Ti, kteří se nacházejí na "výše-funkčním" konci, někdy označováni diagnózou Aspergrův syndrom (AS), mohou být schopni vést nezávislý život, ale obvykle bývají nešikovní či nemotorní v sociálních vztazích.
Další, vzácnější poruchy autistického spektra zahrnují Rettův syndrom (RS) (Rett Syndrome (RS)), který postihuje většinou děvčata, a dětskou dezintegrační poruchu (DDP) (Childhood Disintegrative Disorder (CDD)) postihující většinou chlapce. V obou případech se před nástupem autistických symptomů vývoj dítěte jeví (různě dlouhé období) jako normální.
Pervazivní vývojová porucha nespecifikovaná může být diagnostikovaná v případě, že dítě má autistické projevy, ale nezapadá do jiné diagnózy poruch autistického spektra."

Co k tomu říct?
Pořád trošku vágní, ale přeci jen konkrétnější než na českém internetu.

Z toho, co jsem vyčetla (z lékařských zpráv a tady z toho) tedy soudím, že naše Nina je v propadu oproti dalším dovednostem přiměřeným mentálnímu věku hlavně v komunikaci (verbální, ale hlavně neverbální) a v sociálním chování. Navíc provozuje některé pohybové stereotypy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama