MONIKO, zato můžeš TY! aneb jak si Ninda pošmákla (21)

17. dubna 2009 v 13:55 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Ano, myslím Moniku od Járy. Lépe řečeno, její blog (www.ojarovi.estranky.cz). Za co?Dnes byla Ninuška moc hodná, chvílemi jsme si hrály, chvílemi si vylezla na gauč nebo na křeslo s nějako hračkou a rozjela svoje oblíbené odrážení zády od opěradla. K tomu nesmí chybět samozřejmě zvukový doprovod.

Já jsem ani vařit nemusela, od včerejška zbylo i na dnešek jak pro Nindu, tak pro pracujícího tatíčka. Dokonce jsem ani nemusela řešit v kolik a kam na procházku, jelikož od rána leje a leje, takže úplná pohoda a osvobození od přemýšlení.

Ve chvílích, kdy se Nina zabavila sama, kterých dnes bylo kupodivu trošku víc než jindy, jsem průběžně jedním okem koukala na počítač, co se kde děje nového. Tedy klasika - Žlababa, JAN Olomouc, Dobromysl, Monika, Boba, atd.
Na stránkách Moniky, tedy vlastně na Járových stránkách, jsem zahlédla nový článek: Super, ten si přečtu! Pomyslím si. Ale ještě předtím si pustím ta kraťoučká minutová autividea z Youtube, které jsem tam objevila.

Koukám, koukám, někde se zasměju - je mi to tak povědomé! A najednou slyším, jak Ninuška něčím šustí. Mrknu na zbývající čas videa - ještě minutu 25 sekund. To Ninda vydrží neudělat nějakou neplechu, ne? Všechno máme zajištěný, nic by na ni nemělo spadnout, nic by neměla rozbít. Přesto někdy překvapí.

"Ninuš!", volám, "kdepak jsi, pojď sem k mámě, pojď!" Šustění se stupňuje. Už se zvedám, že stopnu video a musím tam zajít. V tom šustění přestalo a slyším Nindu, jak běží zpátky do obýváku, štrachá se do křesla a začíná se spokojeně odrážet. Tak fajn, to byla nějaká igelitka, kterou občas odněkud vydoluje, ale už ji přestala zřejmě bavit.

Koukám dál, ale zdá se mi, že Ninda při odrážení vyluzuje trochu divné zvuky, takové tlumenější a mlaská u toho! Že ona něco jí!!! Z videa zbývá ještě asi 30 sekund, ale já běžím, aniž bych to stopla, abych se přesvědčila, co se děje....

...Zdálky vidím, jak Nina ožužlává rohlík. Dobrýýýý, je to v pohodě, nic se nestalo. Vytáhla si z chlebníku rohlík, to šustění bylo asi od nějakého pytlíku, ve kterém byl.

Ale, vždyť my doma dnes žádné rohlíky nemáme, napadne mě. Tak kde ho vzala?! Přijdu k ní a se slovy - co to papáš, Ninuško, rohlíček, máš hlad? - na něj sáhnu. Byl tvrdej jako beton!!!
Vtom mi to všechno došlo a chtělo se mi hrozně smát.

Ninuška si totiž vydolovala ztvrdlý rohlík z tašky, kterou máme pověšenou na radiátoru (ačkoliv už se netopí) a skladujeme tam starý chleba a rohlíky, aby ztvrdly. Je to manželova práce.

A důvod?
To pečivo je totiž určeno pro prase, které navíc ještě zatím ani nemáme. Ale už prý brzo budeme mít, jak tvrdí Ninuščin tatínek i dědeček.

Takže když to shrnu, díky tomu, že má Monika tak pěknej blog, Ninuška málem spapala zásoby našemu imaginárnímu prasátku.

Sebrala jsem tedyNindě za jejích lehkých protestů tvrdej rohlík a ohřála jí oběd. Teď spí, ale během psaní tohoto přéspěvku jsem ji byla už 3krát uspávat, nějak se budí, potvůrka!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika | E-mail | Web | 19. dubna 2009 v 16:52 | Reagovat

Ahoj Lucko, nakukuju na tvé stránky a najednou koukám, že se tady na mě něco svádí:-)Ninuška je šikulka, že se takhle pěkně sama obslouží. Sama poznala, že je to něco k jídlu, to je na tom důležité:-) Tvrdý rohlík ještě nikomu neublížil, ale to by měla vidět sociálka! Chudinka Ninuška, ani oběd nedostane:-) My žádné zvířectvo nemáme, ale tvrdé pečivo taky sušíme. Poslední dobou je o něj veliký zájem a my jsme dost velká familie,tvrdého pečiva je tedy dost. Já špatně odhaduji spotřebu, buď je ho moc nebo naopak málo.Když byl Jára menší, tak si také pochutnával:-)Dokonce dělal s naším psem výměnný obchod, pes měl rohlík a Jára granule. Spokojení byli oba, jen se mnou to málem šlehlo:-)
Ahoj Monika

2 Monika | E-mail | Web | 19. dubna 2009 v 16:56 | Reagovat

Tedy teď koukám, že si musím na ty smajlíky dávat pozor. Už to fakt přeháním. Ani mi to nepřišlo, až když to v komentářích zežloutlo. Teď není ani jeden!

3 Krt | Web | 28. dubna 2009 v 8:51 | Reagovat

Pěkně napsaný článeček... S tvrdýma rohlíkama to taky známe  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama