Kniha MENTÁLNÍ RETARDACE

5. dubna 2009 v 19:44 | Tuška |  Oblíbené či zajímavé knihy
Vzhledem k tomu, že naším zásadním problémem zřejmě je a bude metální retardace (a bohužel ne lehká) , se kterou se naše Ninuška bude muset v životě potýkat (a my s ní), začínám se v tomoto ohledu "vzdělávat".


První kniha, kterou teď právě čtu se nazývá Mentální retardace, její autorkou je Iva Švarcová.


Ukázka z úvodu knihy:

Utváření osobnosti dětí s mentální retardací, současný systém vzdělávání, profesní příprava, péče o lidi s těžkým mentálním postižením a humanizace života v ústavech sociální péče.
Děti, mládež i dospělí s mentálním postižením představují mezi postiženými jednu z nejpočetnějších skupin, a přesto se toho o nich ví poměrně málo. Představy "normálních" lidí o mentálně postižených bývají opředeny mnoha nejasnostmi, záhadami, předsudky a nezřídka i neopodstatněnými obavami. Poměrně často se dosud můžeme setkat dokonce i s radou, aby rodiče postižené dítě raději "dali do ústavu". Autorka shrnuje základní informace o mentálním postižení a představuje nové trendy v oblasti péče a vzdělávání s přihlédnutím ke specifikům České republiky. Důraz klade na integraci postižených a humanizaci přístupu k nim. Kniha je určena speciálním pedagogům, lékařům, psychologům a rodičům dětí s mentálním postižením.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama