EEG-biofeedback

21. dubna 2009 v 21:37 | Tuška |  Epilepsie
Dávám sem odkaz na článek na Bobině blogu, a to z důvodu, že jsem se o tuto metodu také začala zajímat kvůli Ninuščině epilepsii.
Boba tam má hezky vysvětleno, o co vlastně jde. A hlavně to má z "vlastní" zkušenosti.

Já jsem kvůli této metodě asi před 2 měsíci psala mail na Společnost "E" (www.epilepsie.getweb.cz), kde tuto terapii provozují. Chtěla jsem, aby mi vysvětlili, o co jde a odkdy ji může podstoupit malé dítě.

Takto mi odpověděli:

Váš dotaz jsme konzultovali s trenérem EEG Biofeedbacku, který tuto metodu u nás ve Společnosti "E" provádí.

EEG Biofeedback je vhodný pro děti od 3 let věku, které již má vytvořené tzv. "já".
V případě Vaší dcery by se zřejmě trénovalo v oblasti ložiska (epileptického) a posilovali, tak metodou okolní tkáň. Vyžadovalo by to určitě dlouhý trénink.

Pokud byste se rozhodli tuto metodu podstoupit, je nutné abyste jste měli výsledky eeg. Nevím, zda jste z Prahy, pokud ano doporučujeme kontaktovat Psychologické centrum a institut EEG Biofeedbacku na Evropská 94, Praha 6 Ordinace: tel.: +420 233320499 a objednat se k panu profesoru Faberovi (naší organizaci zná, je ve výboru našeho občanského sdružení).
Od něj si nechte natočit eeg, aby Vám k němu vyhotovil zprávu pro biofeedback. Natočení eeg a zpráva pro biofeedback je určitě v institutu zpoplatněná. S tou zprávu již na hodiny EEG Biofeedbacku s dcerou můžete chodit k nám, když se pro tuto metodu rozhodnete, že byste ji rádi absolvovali. Cena u nás za hodinu v tuto chvíli je 200,- Kč.

V Institutu jsou ceny určitě vyšší. Ale je to jen na Vás, zda tuto metodu budete chtít absolvovat a kde.

A zde je ten slibovaný odkaz na vysvětlení od Boby:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olga | 21. dubna 2009 v 21:59 | Reagovat

Ahoj Tuško,
my s Vojtou chodíme na BFB už dlouho a musím říct, že aspoň ze začátku - asi po 3 měsících - jsem pozorovala skokový vývoj řeči. Najednou slovíčka (bylo mu cca 9 let), kterým trvalo strašně dlouho, než se objevilo nové, začala naskakovat rychleji.

2 | 22. dubna 2009 v 9:51 | Reagovat

Tuško, hranice odkdy omezená nijak oficiálně není, ale není to nejlevnější a výsledek je závislý na tom, jak dítě spolupracuje. Občas se to dělá i s fakt malýma dětma, ale výsledek je velmi sporný. Já na Biofeedbacku krátce pracovala a kritérium pro mě bylo, aby byl klient schopen spolupracovat - posedět tam a nehýbat e moc, protože jinak ty nalepené elektrody padají z hlavičky. A musí být schopen pochopit, co má dělat - např. když řeknu "snaž se uklidnit... zkus to nějak udělat, aby to aužíčko na obrazovce zrychlilo... atd. U hodně malých dětí se myslím používá program, kde na obrazovce je lidská tvář, která se při zlepšování dítěte usmívá, ale ten není /nebo nebyl, nevím, jsem na RD/ součástí zákl. vybavení, takže zdaleka ne každý ho má.

3 Olga | 22. dubna 2009 v 12:33 | Reagovat

To je určitě pravda. Ale když jsme na to šli s Vojtou poprvé, pravda, bylo mu 8, na druhou stranu ve 3 letech na tom byl hůř než Ninda - ani nechodil, vůbec nekomunikoval, tak jsem v těch jeho 8 letech pochybovala, zda to zvládne. Byl neklidný, to je fakt. Ale pak postupem doby instinktivně bez velkého vysvětlování pochopil, co má s tím mozkem udělat, protože mu pípaly body a autíčko jelo, balon se nafukoval.... Někteří dospělí na to jdou moc rozumem a "pekelně se soustředí", takže jim vyskočí superbeta:o) a je po relaxaci. Děti jsou intuitivní. Já bych to, Tuško, zkusila, jestli to vůbec půjde. U Tyla na Evropské je zkouška zadarmo (aspoň byla). Když to nepůjde, tak bych chvíli počkala, zmeškáno snad není. Ale děti není radno podceňovat, o tom se denně přesvědčuju. :-)

4 | 22. dubna 2009 v 15:29 | Reagovat

Tyl je vpodstatě jeden z autorů téhle metody, takže pokud máte v dosahu a možnostech jeho, určitě dřív nebo později zkuste. Zrovna on a jeho žena - tuším - dělali i s hodně maličkýma dětma, takže tam ano, ale běžný terapeut, který třeba prošel jen školením a na postižený se nespecializuje, tam bych váhala spíš. Ano, někdy je tam možnost vyzkoušení zadarmo - většinou jedno sezení a dozvíte se aspoň další názor dalšího neurologa, jak to je z jiného pohledu.

5 Tuška | E-mail | Web | 22. dubna 2009 v 22:45 | Reagovat

Děkuju vám za názory a za rady. Já bych to třeba i zkusila, ale do Prahy je to pro nás fakt dálka - skoro 2 hod autem, když je dobrá cesta (po dálnici).

Blíž je krajský město (asi 40 min) - Plzeň, jestli tam to taky někdo nedělá? Zkusím to zjistit
Pochybuju silně, že někde poblíž u nás to někdo provozuje. Poptám se, i u neuroložky třeba. Mohla by mít nějaké info, ne? ???

6 | 23. dubna 2009 v 0:27 | Reagovat

Nebo se zeptat přímo Tyla, jestli někoho nezná, on snad i školí ostatní terapeuty. Je na

http://www.eegbiofeedback.cz

7 Olga | 23. dubna 2009 v 17:25 | Reagovat

No, do Prahy je od vás opravdu daleko. To je problém. Protože fakt nevím, jestli to někdo dělá v Plzeňském kraji tak levně jako Společnost E. Normální cena je, co vím, od 500-600 za sezení. Což je dost. Nemá Společnost E nějakou pobočku na západě? Nebo není tam třeba nějaké sdružení, poskytovatel soc. služeb, které mají EEG biofedback za míň?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama