Anketa o přístupu lékařů

1. února 2009 v 0:03 | Tuška |  Ankety
Každý z nás, ať už vychováváme dítě "normální, zdravé" nebo dítě "postižené" nějakou dlouhodobější nemocí, jsme nuceni s ním občas navštívit lékaře - praktického či specialistu, na tom nesejde.

Zajímalo by mne, jak se u lékaře cítíte, jak s vámi jedná - jako rovný s rovným (vždyť vy přece znáte nejlépe své dítě a jeho potřeby, on zase příznaky nemoci a možnosti léčby) nebo jako s obtížným hmyzem, případně znuděně (už jste dnes přeci jeho asi 36. pacient, tak co chcete?!).

Vysvětlí vám lékař vždy, proč si myslí, že jde o tu či onu chorobu a proč píše právě ty či ony léky? A nešlo by to léčit jinými? Třeba levnějšími nebo méně zatěžujícími organismus vašeho dítěte či snadněji konzumovatelnými?
Jsou určité zákroky nezbytné v porovnání se stresem, do jakého uvedou vaše dítě? Nedaly by se odložit na pozdější dobu, až dítě dozraje a pochopí?


Mluví s vámi lékař o těchto věcech sám od sebe, nebo se musíte ptát? A když se zeptáte, vysvětlí vše či vás odbyde nějakou frází?
Je lékař náladový - jednou samý úsměv jindy nedůtklivá, chladná tvář?
Respektuje vaše dítě, jeho specifika a potřeby, má přizpůsobenou ordinaci (i) dětem?

O tom všem je tato anketa. Prosím neváhejte a klikněte.

Možná to s těmi našimi doktory není tak hrozné, možná je. Jsem zvědavá na vaše hlasování.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hana | E-mail | Web | 1. února 2011 v 15:36 | Reagovat

Asi je dost běžné, když lékaři se chovají jako "ti chytří, kteří všemu rozumí" a navíc nadřazují lékařskou vědu nad cokoli jiného, často i nad zdravý selský rozum. Prostě: "věda si s tím neví rady, tak se s tím stavem smiřte a neříkejte NÁM, že prý existuje nějaké řešení!" ALE ono existuje!! Víte o něm?? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama