Ninuška a dárečky (5)

31. prosince 2008 v 14:05 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Až teď se dostávám k tomu, jak vlastně proběhl náš Štědrý den. Musela jsem to totiž nejdříve strávit.

Nakoupili jsme Ninušce pod stromeček většinou samé didaktické a "potřebné" hračky a pomůcky. Dokonce jsem si to vypsala a s těmi poznámkami jsme pak chodili po obchodech a odškrtávali si, co jsme už sehnali.
Také babička dostala "nakázáno", co má pořídit. Myslím si, že jí to snad ani nevadilo, že byla ráda, že to nemusí vymýšlet. Samozřejmě, že se mezi naukovými věcmi objevilo i pár "normálních" hraček.
Abych řekla pravdu, nečekala jsem, že Ninuška bude s nadšením a zvědavostí netrpělivě trhat vánoční balicí papíry, aby odkryla, co je pod nimi. Natolik jsem realistická.


Vždyť ráno 24. dělala, že ani vánoční strmeček nevidí, jakoby tam stál odjakživa. Bylo mi to trochu líto. Ale když jsem po 20 minutách přišla do obýváku, koukám, dole na stromečku visí jen nitka a perníček z ní zmizel. Musela jsem se smát. Postupně oškubala zespoda všechny perníčky a začala se drápat po křesle nahoru.
Také že k dnešnímu dni se stromeček válel už sedmkrát na zemi. Naštěsí jsme ho letos vyzdobili jen samými nerozbitnými ozdobami - perníčky, mašličkami, háčkovanými hvězdičkami, slaměnýni ozdobami a látkovými stromečky, akorát ta světýlka zůstala jako každý rok.

Přesto přese všechno mi bylo mizerně, když jsem viděla, jak Nindu vůbec, ale vůbec nezajímají dárečky. Žádné. Ukazovali jsme jí s nadšením, co se kterým může dělat, plyšového pštrosa jsme jí strkali pod nos, ježdíkem kolem ní pořád jezdili sem a tam, houkačkou houkali,... ale málo platné, Ninuščin největší dárek prostě byly kousky roztrhaného balicího papíru.

Znovu říkám, že jsem to v podstatě čekala, protože papírky ona miluje ve všední den i ve svátek. Tak proč mě to vlastně tak rozhodilo? Nevím. Dnes už jsem vpohodě. Ninuška se prostě musí se všemi těmi novými věcmi pomalu, postupně seznámit a pak se možná stanou i jejími oblíbenci. Stejně jako ten vánoční stromeček.

Měli jsme vlastně velmi hezké Vánoce na to, že jsme byly my dvě s Ninuškou ještě pořád trochu nakřáplé.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama