Kakám, kakáš, kakáme (4)

26. prosince 2008 v 1:08 | Tuška |  O životě s Ninuškou
Ach to kakání, to je věc!

Není to žádná sranda. Nikdy jsem si nemyslela, že před svým 60. rokem budu muset den co den řešit tento zásadní problém. Nikoliv tedy můj, ale Ninuščin. Naše Níňa má s tímto procesem od malého malička docela potíže. Poměrně často trpí na zácpy, řekla bych, že to je dva ku jedné, tzn. 2 dny problémy s velkou stranou, 1 den pohoda, několikrát za den.

Jak se to projevuje? Velice živě a hlasitě. Za prvé - nočník nám nic neříká. Ani nemůže, jelikož Ninda u kakání musí nutně skákat a pobíhat za doprovodu charakteristických zvuků neomylně signalizujících, co se právě děje. Někdy to nazývám jejím "indiánským tancem". Tak nějak jsem si ho totiž vždycky představovala. Po určité době si přidřepne a tlačí. To je tedy ten lepší případ - indiánský tanec zabere a po chvíli - různě dlouhé - Ninuška opravdu do plenky udělá bobek.


Za druhé - je mi jí vždycky hrozně líto, jak to prožívá a jak ji to trápí. Jsou totiž často dny, kdy indiánský tanec nezabírá. Ninuška tančí v podstatě celý den, tlačí, až jí lezou oči z důlků, rudá je jako rak, zvuky se mění v křik, ale v plence bohužel nic, v lepším případě bobeček 1 krát 1 mm.

V takových chvílích nastupuje masáž bříška, cvičení s nožičkami, ale jí se to nelíbí, vzteká se a snaží se vykroutit. Upravuju i jídelníček - tekutiny, vláknina ..., aby jí to šlo lépe, ale zdá se, že na to nemá vliv nic.

Jeden čas se mi zdálo, že došlo ke zlepšení - a to v době, kdy jsme vysadili z jejího jídelníčku veškeré mléčné výrobky. Začala jsem jásat, že i kdyby jen tohle bylo jediné pozitivum bezmléčné diety, tak to stálo za to. Bohužel po pár dnech se vše vrátilo do starých kolejí. No, neházím flintu do žita, teď od ledna chci Nindě vysadit ještě i lepek, tak jsem zvědavá, jestli se to nějak projeví na jejím zažívání. (Ta dietní opatření ale nenasazuji primárně kvůli vyměšování, ale kvůli podezření na autismus - tzv. GFCF dieta má údajně u 70% autistů pozitivní účinky - myslím, že na tom něco bude, ale o tom až jindy.)

Moc bych jí klid a pohodu při kakání ( a tím i sobě) přála. Od takhle útlého věku řešit zácpu mi připadá opravdu nefér.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama